Skoda

Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Skoda

Mesaj de adrian »

@razvan-portbagajul( 1730litri cu bancheta spate rabatata - imens) este mai mare decat la Audi A4 Avant.Scaunele sunt incalzite.Pielea pe scaune este inutila ,este "nutzfahrzeug"sau "dayli drive",masina asta este tot timpul plina cu piese de schimb scule,etc.Culoarea este obligatoriu argintiu metalizat la noi in firma,stii doar ce a zis Henry Ford-clientul poate sa-si aleaga orice culoare cu o singura conditie,sa fie neagra-.Din 100.000km eu merg noaptea cam 40.000km,deci lumini bune sunt un "must have".La o masina de serviciu intr-o firma germana,criteriile functionale primeaza in fata celor estetice.Nici gescheftfuehrer-ul nu are piele pe scaune si are tot gri metalizat.Filozofia este foarte clar definita;un excavatorist primeste un excavator obligatoriu Liebherr,soferul primeste un camion obligatoriu Mercedes,unul din esalonul superior primeste un buget si alege o masina obligatoriu argintie din grupul VAG.Simplu si eficient,tipic german.Pentru ce depaseste bugetul daca vrei sa te spargi in figuri,trebuie sa contribui privat,dar asta nu "da" prea bine,bossul cel mare este un tip pe care multa lume ar vrea sa-l aibe sef,dar destul de "spartan" in unele privinte,prefera sa cumpere cel mai performant excavator din lume dar la turisme prefera Skoda in locul BMW.Tu ce-ai face daca ai fi in locul lui?
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Skoda

Mesaj de razvan333 »

Cu pielea nu ma omor nici eu, butoanele pt scaune incalzite nu le am vazut...iar filozofia de viata a nemtilor, imi depaseste puterea de intelegere :D
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Skoda

Mesaj de io's »

razvan333 scrie:...iar filozofia de viata a nemtilor,
tocmai de asta sunt unde sunt .
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Skoda

Mesaj de razvan333 »

Si chiar nu ii invidiez pentru ca sunt unde sunt, sa fie la ei acolo... :)
PS: ochiu de militian nu ma inseala, Adrian a confirmat...nu are scaune incalzite :mrgreen:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Scrie răspuns