BRG si Union Jack

Scrie răspuns
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de io's »

:cry:
Fişiere ataşate
image.jpg
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

Cu Gopro Hero 3 recorectat:
Original sound:
http://www.youtube.com/watch?v=8XEdl7sdci0
Cu musica:
http://www.youtube.com/watch?v=Toa3D6PLIvU
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de io's »

Parerea mea e ca ar trebui montata ceva mai sus pe parbriz
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de io's »

Parerea mea e ca ar trebui montata ceva mai sus pe parbriz
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

io's scrie:Parerea mea e ca ar trebui montata ceva mai sus pe parbriz
Ai dreptate dar cand am comandat niste prinderi la emag,mi-au confirmat comanda si a doua zi primesc mesaj ca nu mai sunt pe stoc,scuze,etc.Am improvizat ceva ,prinderile standard sunt doar cu adeziv si sunt scurte.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de io's »

eu am GPH2 si folosesc prinderile standard cele cu adeziv direct pe parbriz in spatele oglinzii retrovizoare (prinderile raman pe parbriz ever, camera o scot din click - nu stiu cum e la GPH3)
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de razvan333 »

Am vizionat filmuletele pe telefon, ca pe laptop am o pb cu netu...nu se vede bine, cam neclar.
Utilitatea care ar fi? explicati mi ca sa stiu si eu daca merita sa iau asa ceva. Ma tenteaza pt iesirile in natura cu Suzi, deocamdata filmez cu telefonul si calitatea filmarii pot sa spun ca e asemanatoare cu ceea ce vazut in filmuletele de mai sus.
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

Razvane,calitatea filmarii pe youtube este mult mai slaba decat fisierul original.(sau nu stiu eu sa fac setarile care trebuie la upload).Sigur ca un smart phone are o camera foarte performanta, dar cuGPH poti sa folosesti prinderi diverse ,este mult mai usoara, nu te vad cu telefonul lipit cu banda pe o casca de moto, schi,bicicleta,pe aripa masinii sau pe grila radiatorului.Avantajul este si carcasa care permite sa faci filmari subacvatica,pe ploaie, zapada, noroi,etc.Si probabil mai este si un mic moft,vezi filmarile alea tari pe net si-ti doresti si tu sa faci ceva asemanator.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de razvan333 »

Ok, am inteles...dar, utilitatea investitiei inca nu o vad. Vroiam sa stiu la ce e buna, in afara de filmari la mymini days :mrgreen:
Am facut si eu niste filmulete foarte bune cu telefonul cand am iesit cu Suzi pe coclauri, nu le am urcat pe youtube ca nu am de ce, le tin pt mine...in rest nu am avut motive sa filmez. Un prieten spunea ca e utila in cazul cand risti o amenda aiurea si ai filmarea ca sa te poti contra cu purtatorul de cașcheta...hai sa fim seriosi, statia si camera video nu le vad utilitatea pe masina, ca doar nu suntem taximetristi sau tiristi, trebuie mai mult de atat ca sa ma convingi ;)
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

razvan333 scrie:Ok, am inteles...dar, utilitatea investitiei inca nu o vad. Vroiam sa stiu la ce e buna, in afara de filmari la mymini days :mrgreen:
Am facut si eu niste filmulete foarte bune cu telefonul cand am iesit cu Suzi pe coclauri, nu le am urcat pe youtube ca nu am de ce, le tin pt mine...in rest nu am avut motive sa filmez. Un prieten spunea ca e utila in cazul cand risti o amenda aiurea si ai filmarea ca sa te poti contra cu purtatorul de cașcheta...hai sa fim seriosi, statia si camera video nu le vad utilitatea pe masina, ca doar nu suntem taximetristi sau tiristi, trebuie mai mult de atat ca sa ma convingi ;)
De ce ai un telefon care are 1000 de functii din care folosesti doar 10-15?de ce umblam cu MINI, o masina incomoda , nu foarte fiabila,pretentioasa?de ce ai investit intr-o masina-Audi- pe care o tii 90% din timp in garaj?
Eu m-am ofticat asta vara ca n-am putut sa filmez subacvatic in Samothraki,asta ar fi justificarea majora a investitiei, dar sincer cred doar 50% in chestia cu apa,de fapt un moft.
De fapt in masina am asa:
GPS,Car kit ,lanterna Led Lenser,briceag Victorinox,Camera auto duala Smailo,Dactape,Detector radar Maruhama,Statie CB-Albrecht 8W +amplif.100W,truse scule,diagnoza BMW,Opel,VW,Renault,Mercedes,Volvo,Iveco,Scania,etc.,umbrela,ghete de rezerva,2 suluri de hartie igienica,lavete cu microfibre,harti rutiere,markere.Ce mai conta si o camera Gopro???
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns