This is Cooper, my best friend

Fotografu'
Membru nou
Mesaje: 18
Membru din: Lun Oct 14, 2013 12:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de Fotografu' »

cristi o'RAL scrie:si zici ca bat bine farurile astea noaptea?

Salut,

Eu pot face comparatie doar cu farurile originale, pe care le-am schimbat, diferenta este mare, plaja de lumina mai mare si mai intensa (becurile fiind aceleasi: H1 55w) plus delimitarea pe care ti-o ofera lupa.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de cristi o'RAL »

dar eu stiu ca becurile sunt H7 ...
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Fotografu'
Membru nou
Mesaje: 18
Membru din: Lun Oct 14, 2013 12:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de Fotografu' »

ToyCooper82 scrie:fain ZEN-ul! astea sunt; blocul optic de care iti spuneam Cristi, ....PS: bine ai venit! cand iti vad pozele incep sa am dubii la schimbarea culorii TOY-ului...incepe sa imi placa Pure Silver-ul ;)

Salutare si bine v-am gasit :) ,

Si eu am vrut sa ii schimb culoarea, ma tot gandeam la diferite combinatii de 2 culori, pentru ca vroiam clar in 2 culori, plafon cu jante si oglinzi plus dungile.

Este foarte tentant, la pure silver, avand in vedere ca toate au plafonul negru si oglinzile negre, sa continui pe aceasta configuratie de silver+black, urmand jantele, eventual geamuri grile, costuri mai mici..etc., dar pe acest contrast "inchizi" masina , iar silver-ul isi pierde din intensitate, masina pare mult mai mica, praful se vede pe negru mult mai puternic.
Parerea mea, no offence meaning :)
Fişiere ataşate
after
after
before
before
after
after
before
before
Ultima oară modificat Lun Apr 14, 2014 11:00 am de către Fotografu', modificat 1 dată în total.
Fotografu'
Membru nou
Mesaje: 18
Membru din: Lun Oct 14, 2013 12:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de Fotografu' »

cristi o'RAL scrie:dar eu stiu ca becurile sunt H7 ...

Scuze, asa este, farurile noi au H1 55w.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de cristi o'RAL »

aha, deci pe astea noi intra doar H1. o sa ma gandesc sa vad ce fac, daca schimb si eu pe din astea aftermarket, astea originale nu mai bat deloc bine.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Fotografu'
Membru nou
Mesaje: 18
Membru din: Lun Oct 14, 2013 12:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de Fotografu' »

cristi o'RAL scrie:aha, deci pe astea noi intra doar H1. o sa ma gandesc sa vad ce fac, daca schimb si eu pe din astea aftermarket, astea originale nu mai bat deloc bine.


Initial am vrut sa le achizitionez pe acestea pe crom http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning ... 76465.html
Am vrut pentru o lumina mult mai buna pe timp de noapte, pentru estetica dar vroiam totusi sa pastrez tonul modelului original si sa le iau pe crom, insa nu mai aveau pe stoc modelul pe crom iar cel pe negru a fost mult mai ieftin si dupa ce le-am montat chiar mi-a placut cum s-au integrat.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de adrian »

Salut,
Am montat si eu de-a lungul timpului faruri aftermarket Dectane,Depo, etc,la prima vedere sunt OK, insa materialul carcaselor este de calitate mult mai slaba, dispersorul din plexi imbatraneste in timp mult mai repede si se zgarie mai usor,dupa 2,3 demontari si montari cedeaza cleme, urechi de prindere,fac figuri la conectori.In general nu sunt de calitatea celor originale, iar la majoritatea spotul de lumina este deficitar,estetic sunt OK dar functional -parerea mea- discutabil.
Asta nu inseamna ca nu arata bine,chiar foarte bine.Dar doar atat.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de cristi o'RAL »

te-am claxonat azi cand ai trecut pe mihalache... eram vis-a-vis in statia de taxi
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Fotografu'
Membru nou
Mesaje: 18
Membru din: Lun Oct 14, 2013 12:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de Fotografu' »

cristi o'RAL scrie:te-am claxonat azi cand ai trecut pe mihalache... eram vis-a-vis in statia de taxi
Salut,

Te-am vazut tot pe mihalache, nu stiu daca tot sambata, erai parcat.
Fotografu'
Membru nou
Mesaje: 18
Membru din: Lun Oct 14, 2013 12:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: This is Cooper, my best friend

Mesaj de Fotografu' »

cristi o'RAL scrie:te-am claxonat azi cand ai trecut pe mihalache... eram vis-a-vis in statia de taxi
p.s. au loc intalniri mai dese in Bucuresti?
Scrie răspuns