MINI Cooper 2002 Red Chilli

Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de Danyutz »

Cu personalitate zapacitele astea mici.

Succes in continuare!
Imagine
AdrianTC
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Dum Noi 22, 2015 1:54 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de AdrianTC »

Mersi! Am așa un feeling că nu vor mai urma chestii nasoale un an :D
Avatar utilizator
btz
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Mar Mar 27, 2018 10:09 pm

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de btz »

Salut, eu o vindeam demult :mrgreen:
Bafta cu ea, eu am prins cutia Getrag, sper sa tina, masina e la sotie, vedem cum va avea grija de ea, stii cum e, ea conduce, el plateste :lol:
AdrianTC
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Dum Noi 22, 2015 1:54 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de AdrianTC »

BTZ, am apucat să cheltui pe ea mult prea mulți bani ca să o mai vând, așa că... :D

Și din ciclul "nicio lună fără service" urmează o revizie la frânele spate. Roata stânga-spate merge înfrânată, trebuie înlocuit etrierul că e deteriorat, discurile de frână și plăcuțele.

Estimez cam 800 Lei reparația asta. Revin.

Până una-alta am aproape 1.000 km cu transmisia nouă, merge excelent, mai puțin intratul în marșarier care e mai problematic.
AdrianTC
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Dum Noi 22, 2015 1:54 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de AdrianTC »

Gata frânele spate.
Discuri Delphi.
Plăcuțe Delphi.
Etrier stânga QWP (e de fapt un etrier original BMW, refurbished, înlocuit cu piesa veche la schimb).
Aerisit frâne.
Înainte de operațiunea asta simțeam că merg cu frana de mână trasă pe stânga-spate și roata respectivă se incingea mai tare decât restul. Protecția de cauciuc a pistonului de pe etrier nu mai exista, iar pistonul nu mai lucra corect (nu mai revenea ușor pe poziție după acționarea frânelor).
MINI merge din nou ca un vis!
Fişiere ataşate
IMG_9283.JPG
IMG_9282.JPG
IMG_9281.JPG
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de dedant68 »

M-am uitat putin la cateva pagini in urma ...sunt pline de cifre/preturi :D Altfel nu simti ca ai MINI :lol: Aveam si eu o lista prin laptop, dar am sters-o. Am un biblioraft cu facturi de piese, manopera este a mea.
Imagine Imagine Imagine
AdrianTC
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Dum Noi 22, 2015 1:54 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de AdrianTC »

Ce tare! Și eu am un biblioraft cu facturile toate. Am ajuns la 6.500 E în 5 ani. Am și renunțat să vând mașina, că lumea îți oferă maximum 4.000 E...
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de dedant68 »

Masina cu o investitie de o asemenea valoare intr-o perioada de 5 ani, si care va creste in progresie aritmetica in urmatorii ani, se numeste "# de suflet" si nu se da mai departe :mrgreen: Ramane istorie in familie ;)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de io's »

acum am citit si eu despre masina ta. ai cam bagat ceva banuti in ea pana acum.. :roll:

AdrianTC scrie:Ce tare! Și eu am un biblioraft cu facturile toate. Am ajuns la 6.500 E în 5 ani. Am și renunțat să vând mașina, că lumea îți oferă maximum 4.000 E...
:shock:
6500 fara costul de achizitie?
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: MINI Cooper 2002 Red Chilli

Mesaj de MiniRC31 »

AdrianTC scrie:Gata frânele spate.
Discuri Delphi.
Plăcuțe Delphi.
Etrier stânga QWP (e de fapt un etrier original BMW, refurbished, înlocuit cu piesa veche la schimb).
Aerisit frâne.
Înainte de operațiunea asta simțeam că merg cu frana de mână trasă pe stânga-spate și roata respectivă se incingea mai tare decât restul. Protecția de cauciuc a pistonului de pe etrier nu mai exista, iar pistonul nu mai lucra corect (nu mai revenea ușor pe poziție după acționarea frânelor).
MINI merge din nou ca un vis!
nu am inteles de ce ai ales schimbarea etrierelor cand se pot reconditiona cele de pe masina?
kitul de rebuild e in jur de 17 euro si tind sa cred ca pe etrier complet ai platit ceva mai mult...nu mai avem mecanici dornici sa se murdareasca un pic mai mult?
Drive safe and keep the wheels down
Scrie răspuns