Imi iau miniiiii!!!!!!!!!

Avatar utilizator
FlopP
Viteza 6
Mesaje: 544
Membru din: Vin Iun 19, 2009 12:51 am
Localitate: Timisoara

Re: Imi iau miniiiii!!!!!!!!!

Mesaj de FlopP »

cristi o'RAL scrie:yaris rigida?! stai sa vezi MINI cu jante pe 17 si runflat (cum zice producatorul) ... nu multi au rezistat.
Stai sa vezi cu jante de 18" si cauciucuri 205/40/18 si suspensii JCW ce fain simti tot... nu mai ai nevoie de masaj in scaune :lol:
Mini Cooper S - John Cooper Works - 2006 (R53)
TM-75-JCW
viewtopic.php?f=11&t=2744

Mini Roadster - John Cooper Works - 2012 (R59)
TM-90-JCW

E-mail: [email protected]
Contact: 0727 887 555
AdrianTC
Viteza 1
Mesaje: 93
Membru din: Dum Noi 22, 2015 1:54 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Imi iau miniiiii!!!!!!!!!

Mesaj de AdrianTC »

MiniRC31 scrie:nu compara Yaris cu Mini sunt 2 lucruri diametral opuse tine cont ca Mini este divizia de lux la aceasta clasa este destul sa faci o comparatie cu concurenta ei si ai sa intelegi.
Cooper este o masina sportiva, One desi are acelasi SETUP au limitat-o la cai mai putini punctand o alta fasa de clienti - doamnele/domnisoarele
S-ul deja se bate cu tot ce inseamana sportiv in clasa asta precum 500 Abarth etc la nivel turbo
Eh, sa nu exageram. MINI e o marca premium bunicica. Lux e Rolls-Royce :roll:
Yaris e o masina de segment B (la fel ca MINI) foarte buna si care se conduce excelent. De fapt merge muuuult mai bine decat arata si are, adevarat, suspensii relativ fata de alte masini din categoria ei (ex Renault Clio).

Oricat de dur ar fi Yaris, MINI-ul ti se va parea cu 100% mai rigid si mai greu de condus. E o masina care "arata ca de fete" si se conduce "ca de baieti".

Felicitari! ;)
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 812
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Imi iau miniiiii!!!!!!!!!

Mesaj de MiniRC31 »

AdrianTC scrie:
MiniRC31 scrie:nu compara Yaris cu Mini sunt 2 lucruri diametral opuse tine cont ca Mini este divizia de lux la aceasta clasa este destul sa faci o comparatie cu concurenta ei si ai sa intelegi.
Cooper este o masina sportiva, One desi are acelasi SETUP au limitat-o la cai mai putini punctand o alta fasa de clienti - doamnele/domnisoarele
S-ul deja se bate cu tot ce inseamana sportiv in clasa asta precum 500 Abarth etc la nivel turbo
Eh, sa nu exageram. MINI e o marca premium bunicica. Lux e Rolls-Royce :roll:
Yaris e o masina de segment B (la fel ca MINI) foarte buna si care se conduce excelent. De fapt merge muuuult mai bine decat arata si are, adevarat, suspensii relativ fata de alte masini din categoria ei (ex Renault Clio).

Oricat de dur ar fi Yaris, MINI-ul ti se va parea cu 100% mai rigid si mai greu de condus. E o masina care "arata ca de fete" si se conduce "ca de baieti".

Felicitari! ;)
Ar fi in regula daca ai ramane la clasa Mini fara a face comparatii cu altele precum Rolls ca desigur sunt altele peste Rolls, pt a reusi sa poti da cea mai buna informatie celui ce o cere, cu siguranta orice marca are +/- lor

eu cand m-am referit la divizia Lux este la tot cum este construita si ce "are pe ea"... cel mai simplu ar fi sa iei comparatie Mini din 2003 cu Yaris 2003 si iti dai singur seama unde am vrut sa "bat" dar parere personala este sa ne oprim aici pt ca o sa creiem multa confuzie si polemica inutila

o repet Yaris nu se compara cu Mini cum nici Mini nu se compara cu Rolls, in prima faza este aceeasi clasa in a doua nici nu se discuta.

defapt, probabil gresesc si aici depinde gust, gustul meu e ala sa NU "pup" parapetul de pe contrasens daca curba respetiva o atac cu 2km in plus pe ac, desi ca sa trec peste bumpere tre' sa o iau cu 5-10km/h ca de nu o ating pe sub si mie imi sar dintii.

Nu sunt/eram fan BMW/Mini si recunosc ca intorc capul dupa nu o japoneza "oarecare" dar tinand cont ca aveam nevoie de o a 2-a masina, am avut "sansa" sa salvez de pe poarta REMAT o Mini Cooper si nu m-a facut sa regret uimindu-ma in fiecare zi/timp care o petrec in ea, am ajuns sa renunt la celalata pt a merge cu Mini-le.

scuze daca am deranjat.
Drive safe and keep the wheels down
Uivil
Membru nou
Mesaje: 8
Membru din: Mar Aug 30, 2016 12:45 pm

Re: Imi iau miniiiii!!!!!!!!!

Mesaj de Uivil »

Nu ai deranjat in niciun fel! Apreciez orice părere.
Si in sfârșit a venit momentul: 170.000 km, 2002, întreținută foarte bine. Am adăugat si o nota personală. Ultimele poze sunt cum am cumparat o iar prima e cum arata in prezent. Următorul pas este sa merg la Sharpe sa rectificat cate ceva.
Ne vedem pe drumuri :)
Fişiere ataşate
IMG_4622.JPG
IMG_4619.JPG
IMG_4612.JPG
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: Imi iau miniiiii!!!!!!!!!

Mesaj de Luce »

Yeeeeah!

Drumuri bune colegu' :lol:

Luce
Scrie răspuns