03 Mini Cooper Indi Blue

Scrie răspuns
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de Luce »

Yeeeeah! :D

Luce
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 812
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de MiniRC31 »

fasaitul ala il are si minionul meu dar la mine e continuu se pare ca ar fi problema pompa de frana -> membrana sparta etc dar franele merg fara probleme :D jocul in schimb nu stiu exact la ce te referi..ca un mic joc exista dar daca ti se pare "destul de mare" vezi ca in tja aia de la pompa trebuie sa aibe un fel de garnitura de cauciuc unde vine conectat cu pedala de frana propriu-zisa nu cumva ala a disparut la tine?
eventual baga-ti nasul putin in zona podului pedaler si apasa frana cu mana si identifica exact "jocul" de care pomenesti

pompa de frana o sa o schimb la urmatoarea revizie cu schimbul total de toate lichidele :D
Drive safe and keep the wheels down
Avatar utilizator
n0iz3
Viteza 1
Mesaje: 96
Membru din: Lun Aug 22, 2016 9:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de n0iz3 »

Multam de sfaturi, o sa investighez cand schimb discurile si placutele.
Jocul nu e mare, poate sunt eu maniac dar ma enerveaza sunetul ala :D

Aseara am observat ca nu imi mai mergea nicio lumina pe frana, masina asta ma surprinde in fiecare zi.

As fi foarte curios sa vad cum arata o masina din asta pusa la punct cum trebuie, poate se face vreo intalnire prin Bucuresti.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de adrian »

n0iz3 scrie:
As fi foarte curios sa vad cum arata o masina din asta pusa la punct cum trebuie, poate se face vreo intalnire prin Bucuresti.
N-ai nici o sansa , decat daca vii la Calarasi sa vezi una pusa la punct!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
n0iz3
Viteza 1
Mesaje: 96
Membru din: Lun Aug 22, 2016 9:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de n0iz3 »

Nu imi da idei, ca distanta nu e asa mare :))

Daca intr-o vizita din asta imi linistesc piticii de pe creier, o fac fara sa gandesc prea mult! :mrgreen:
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 812
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de MiniRC31 »

n0iz3 scrie:Multam de sfaturi, o sa investighez cand schimb discurile si placutele.
Jocul nu e mare, poate sunt eu maniac dar ma enerveaza sunetul ala :D

Aseara am observat ca nu imi mai mergea nicio lumina pe frana, masina asta ma surprinde in fiecare zi.

As fi foarte curios sa vad cum arata o masina din asta pusa la punct cum trebuie, poate se face vreo intalnire prin Bucuresti.
pt lumini stop: verifica prima data siguranta, si apoi vezi ca pe pedala ai un fel de contact vezi daca nu trebuie curatat...

masina pusa la punct :lol: -> te sfatuiesc sa ii pui la a ta carlig si pune o mica remorca 400kg in care pui piese :D cat mai multe posibile apoi faci o vizita lui Sharpe si apoi te duci la Calarasi... nu de alta dar sa nu te faci de rusine :D plecand asa "Stoc" cum esti acum.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: desigur glumesc!
Drive safe and keep the wheels down
Avatar utilizator
n0iz3
Viteza 1
Mesaje: 96
Membru din: Lun Aug 22, 2016 9:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de n0iz3 »

La Sharpe am fost deja si urmeaza sa mai ajung dar inca nu am remorca :lol: :lol:

Am mai citit cu franele si o sa verific switch-ul de la frana, iar apoi dioda care e pe sub mocheta.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de cristi o'RAL »

adrian scrie:
n0iz3 scrie: As fi foarte curios sa vad cum arata o masina din asta pusa la punct cum trebuie, poate se face vreo intalnire prin Bucuresti.
N-ai nici o sansa , decat daca vii la Calarasi sa vezi una pusa la punct!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
doar culoarea e cam nasoala... dar na, nu le poti avea pe toate :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de adrian »

Pai ce sa zic dom' Moderator,nu vreau sa scriu ce gandesc ca ma banezi,dar as da orice sa poti sa-mi ghicesti gandurile octanice! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 03 Mini Cooper Indi Blue

Mesaj de cristi o'RAL »

asa, putin respect nu strica! :P
Fişiere ataşate
96f966803afb3bdf2826f86cc7df6cea.jpg
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns