Mini Cooper cu personalitate

DMR263
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Joi Mai 04, 2017 3:57 pm

Re: Mini Cooper cu personalitate

Mesaj de DMR263 »

Salutare,

jucaria este Cooper ( 116 cp ) iar marea mea problema nu era consumul urban ci consumul pe autostrada . :)
Inca mie greu sa inteleg ca sunt contra firii in sensul ca urban nu sar de 8L / 100 km ( dar pentru exactitatea discutiei trebuie sa precizez ca la mine mersul in oras insemna 5 semafoare si mers intre ele cu 70 km/h ) dar pe autostrada trebuie sa merg ca melcul ca sa obtin consumul de oras. Altfel cind incep sa merg mai " repede " ( adica sa sar de 120 - 130 ) si sa merg si eu in rand cu lumea ( 150 - 170 ) sar la 10 - 11 l / 100 km :oops:

Incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca ii imbogatesc pe benzinari :D
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Mini Cooper cu personalitate

Mesaj de MiniRC31 »

DMR263 scrie:Salutare,

jucaria este Cooper ( 116 cp ) iar marea mea problema nu era consumul urban ci consumul pe autostrada . :)
Inca mie greu sa inteleg ca sunt contra firii in sensul ca urban nu sar de 8L / 100 km ( dar pentru exactitatea discutiei trebuie sa precizez ca la mine mersul in oras insemna 5 semafoare si mers intre ele cu 70 km/h ) dar pe autostrada trebuie sa merg ca melcul ca sa obtin consumul de oras. Altfel cind incep sa merg mai " repede " ( adica sa sar de 120 - 130 ) si sa merg si eu in rand cu lumea ( 150 - 170 ) sar la 10 - 11 l / 100 km :oops:

Incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca ii imbogatesc pe benzinari :D
este de inteles in autostrada, aerodinamica... citindu-l pe Bogdan-Spook: "Are coeficientul aerodinamic al unui bocanc" deci cu cat mergi mai "tare" cu atat scade acul de nivel benzina mai repede . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Drive safe and keep the wheels down
Avatar utilizator
adyshu
Membru nou
Mesaje: 12
Membru din: Vin Mai 05, 2017 6:33 am
Localitate: Gaurain Ramecroix - Belgia

Re: Mini Cooper cu personalitate

Mesaj de adyshu »

Salut,
Ai rezolvat cu lumina in panoul de climatizare?
Daca ai AC clasic , sunt doua becuri de tip W2x4,6d (adica cele foarte mici care sunt si la iluminatul de la oglinda din parasolar) .Si daca vrei sa le schimbi tu ......trebuie sa te incarci cu multa rabdare si atentie.Ai mult de demontat pana ajungi la becuri.Si ale mele erau arse dar am pus smd ca sa nu mai fie probleme .Pentru celalat panoul de comenzi nu trebuie sa-ti faci griji, iluminatul este smd.

Cu respect ,
DMR263
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Joi Mai 04, 2017 3:57 pm

Re: Mini Cooper cu personalitate

Mesaj de DMR263 »

Salut si multam de sfat. Din lipsa de timp am neglijat aceata problema. Daca zici ca este asa de compliat iti voi urma si voi pune smd-uri. Dar asta cind voi avea un pic de timp liber.

Inca o data multam` de sfat.
Scrie răspuns