MINI AR69ACB

wrstefan
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Mar Mar 23, 2010 8:12 pm
Localitate: arad

Re: MINI AR69ACB

Mesaj de wrstefan »

Si o intrebare , cine ma poate ajuta cu un cod, cand am schimbat discurile am observat o mica scurgere de ulei din cutie la iesirea, cuplarea planetarei din dreapta , cea lunga, la iesirea din cutie, presupun ca acolo este un simering pentru care as avea nevoie de un cod.

Tot ca problema , la relantii am o mica vibratie , motorul functioneaza rotund fara probleme, asa mi-a confirmat si Adrian cand la auzit si vazut, la recomandarea lui am verificat suportii motor , care par a fii in regula , idea ca de la vibratia motorului vibreaza bordul, partea dinspre parbriz si aia este foarte enervant . Cine sa mai confruntat cu asta si ce solutii a-ti gasit?
mini one 2002, vw golf mk1, trabant 1,1
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: MINI AR69ACB

Mesaj de Sharpe »

tamponul dreapta fata....nu se vede ca e rupt decat daca il demontezi sau ridici motorul cu o ranga :D
codurile de piesa le gasesti pe realoem
.......ghost...
wrstefan
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Mar Mar 23, 2010 8:12 pm
Localitate: arad

Re: MINI AR69ACB

Mesaj de wrstefan »

No, lasa ca-l iau si pe tamponul ala ca nu-i o avere, intre timp am schimbat radiatorul de caldura , asa cum banuiam avea por si de aceea imi manjea parbrizul , operatiunea a durat 30 min , facuta in fata casei cu ajutorul youtube, pret pies 270 ron noua de la autodoc.
2022AC8E-926F-4778-B849-7D2D838CB2CF.jpeg
mini one 2002, vw golf mk1, trabant 1,1
wrstefan
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Mar Mar 23, 2010 8:12 pm
Localitate: arad

Re: MINI AR69ACB

Mesaj de wrstefan »

dupa o pauza mai lunga , in care am utilizat masina , cu instalatie GPL , roata rezerva, montata in luna martie , am ajuns si la RAR unde a fost trecuta in acte fara probleme si va pot spune ca consumul gpl combinat iese aprox 11litri/100km cu condus sportiv, in rezervor incap aprox 26 litri de gpl care asigura o autonomie 230-260 km. diferente nu sunt sesizabile la cum trage masina pe benzina sau gpl, rar la gpl mai prinzi cate o serie mai slabuta si atunci se simte.
instalarea a fost un pic mai complicata ,a necesitat taierea , decuparea, tavitei de scule din portbagaj,deoarece butelia statea prea jos.
de cand am montat instalatia de gaz am rulat aproximativ 18000km.
Fişiere ataşate
IMG_1921.jpg
IMG_0548.JPG
IMG_0544.JPG
IMG_0543.JPG
IMG_0520.JPG
IMG_0519.JPG
mini one 2002, vw golf mk1, trabant 1,1
Scrie răspuns