The Grey Jr.

Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: The Grey Jr.

Mesaj de MiniRC31 »

sa inteleg ca acum "deschiderea la pedala" este mai mare DECI prin urmanre merge mai tare? :D :lol: :lol: :lol:

esti omul zile!!!!
Drive safe and keep the wheels down
giorgel
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mie Mar 14, 2018 5:04 pm
Localitate: Bucuresti Berceni

Re: The Grey Jr.

Mesaj de giorgel »

Facand abstractie de balamaua far' de pereche :lol: , azi s-au inlocuit conductele de frana si am predat domnisoarei caleasca mirobolanta.
Pana acum fata s-a dat cu un Logan MCV de doar 11 anisori, dar arata de 60, curge rugina pe toate partile :twisted:.
Fetei ai fi zis ca i-am dat cu terebentina la fund, de fiecare cand se urca in el se stramba :lol:
Pai breee.... io cand aveam 19 ani tot ce detineam puteam strange lejer intr-o punga de-un leu, daca mi-ar fi dat cineva un cotetz cu motor, 4 roti si volan l-as fi denumit dreamcar :D :D

In fine...au ramas cateva lucruri de rezolvat, dar nu sunt asa urgente:
1. pompa servodirectiei tziuie tare, nu stiu daca-i normal asa
2. supureaza, regulamentar, pe la stutzurile rezervorului de Pentosin (sigur nu-i Petrosin? :lol: )
3. recentrat hayon - a fost candva demontat si nu l-au fixat cum trebuie, coltul din stanga e mai jos decat rama plafonului.
4. este neaparat nevoie sa ruleze pe anvelope runflat? Ar cam trebui schimbate, sunt foarte vechi, dar m-am curentat cand am primit oferta de runflat-uri. :oops: :oops:
5. ziceam eu odata ceva de scaunul din dreapta, poate sa mai astepte :D
6. polishat faruri - am tot ce trebuie, masina cu turatie reglabila, discuri, pasta etc.
7. de prins-clipsat-lipit-reasezat diverse ornamente, tot asa au fost demontate si, dupa ce ca le-a demontat un oligofren, le-a pus un sarac mental la loc :lol:
8. balamaua....vaaai... am uitat de balama :lol: :lol:
Cand te-ai nascut, tu ai plans dar toti ceilalti s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel incat, atunci cand vei muri, toti sa planga dar tu sa zambesti.
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: The Grey Jr.

Mesaj de Sharpe »

fara runflat e de vis :D .....am avut si eu runflat ....niciodata nu voi mai monta :!: bani multi aruncati :!:
.......ghost...
giorgel
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mie Mar 14, 2018 5:04 pm
Localitate: Bucuresti Berceni

Re: The Grey Jr.

Mesaj de giorgel »

Buna seara domnilor,

Carevasazica n-am facut nimic din lista de mai sus, dar au aparut altele :lol:

1. Ventilatorul radiatorului scoate niste zgomote de rashnitza. Intrebare: este cu o mufa sau cu doua mufe?
2. Frana de mana 14% pe roata dreapta spate - verificat - cablu blocat. Ce sistem are, cu un cablu pe fiecare roata sau un singur cablu pentru ambele roti?
3. Sambata am avut placerea sa ii umplu rezervorul si a inceput instant sa miroasa a benzina. Astazi am verificat sub curul pasagerului spate-stanga si am constatat ca un oligofren care a umblat pe acolo a infipt cu japca ansamblul pompa+litrometru+ce-o mai fi, astfel incat garnitura atarna in rezervor. Am potrivit-o cum trebuie si go planet.
4. Cred ca ma paste si o revizie etriere spate, nu-mi plac anumite lucruri p'acolo...

Stay focused... :D
Cand te-ai nascut, tu ai plans dar toti ceilalti s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel incat, atunci cand vei muri, toti sa planga dar tu sa zambesti.
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: The Grey Jr.

Mesaj de dedant68 »

Salut,
1.Conexiunea electrica la electroventilator este printr-un singur conector. Verifica partea mecanica a sistemului cadru-grila-electroventilator(fixare, jocuri, etc.)
2. Parghia de actionare a franei de mana /parcare actioneaza prin doua cabluri sistemul franare spate. Verifica reglajele de la roti.

Bafta,
Fişiere ataşate
parking brake  cables.jpg
rear brake.jpg
Imagine Imagine Imagine
giorgel
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mie Mar 14, 2018 5:04 pm
Localitate: Bucuresti Berceni

Re: The Grey Jr.

Mesaj de giorgel »

Multumim.
Comandat azi cablu frana stationare dreapta, nou. Luna viitoare comand si pt. stanga, sa fie bine sa nu fie rau :lol:
Pentru ca tot azi am comandat ventilator radiator second hand, nou e poleit cu aur si are rulmenti platinati :mrgreen:

Go Mini...
Cand te-ai nascut, tu ai plans dar toti ceilalti s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel incat, atunci cand vei muri, toti sa planga dar tu sa zambesti.
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: The Grey Jr.

Mesaj de dedant68 »

Trebuie schimbate ambele cabluri, gradul de uzura este aproape identic, numaI timpul de raspuns este diferit :mrgreen:
Piese cu preturi 'aurite' :D la la BMW
Imagine Imagine Imagine
Scrie răspuns