MINI ONE (Chili Red+White)

Marian
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 19, 2011 4:46 pm

MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de Marian »

Dupa 2 Cooper de jucarie iata ca am reusit sa cumpar un ONE dar in care sa incap si eu! :D

Povestea lui este scurta dar in acelasi timp lunga :roll: dar important e ca de acum in colo va avea niste proprietari ce il vor face impecabil! (a se citi: vor baga teancuri de bani in ingrijirea si imbunatatirea lui :mrgreen:)

Multumim "echipei" din Constanta pentru primirea oficiala! Asteptam sa va cunoastem si pe restul la urmatoarea intalnire nationala...

Prin urmare avem asa:
- 2001 (noiembrie) MINI ONE Chili Red cu plafon alb si dungi pe capota
- Dotarile de bun simt: A/C manual, ASC-ul, pachetul de lumini
- Anvelope de iarna cu jentile de tabla pe 15"
- O stare generala destul de buna si per ansamblu o masina ingrijita
- Un istoric de service in Germania pana in toamna 2007

Rezolvat:
- O verificare completa+revizie la Contempo Brasov/2011 iulie
- Jantele de Cooper S pe 17"/2011 iulie
- Siglă capotă înlocuită/2011 august
- Discuri + plăcuțe spate/2011 septembrie
- Capace oglinzi albe (vopsite)/2011 septembrie

Ce urmeaza:
- Vestitul pachet cromat pentru interior
- Capac rezervor à la Cooper
- Altele (idei?)

De maine plecam cu el in concediu spre Bucuresti si apoi Brasov; prin urmare vor urma poze (multe).

P.S. Pentru constanteni (si nu numai), ne reunoasteti in trafic dupa CT 85 MNM, nu va feriti sa salutati! 8-)
Ultima oară modificat Joi Dec 15, 2011 1:39 pm de către Marian, modificat de 4 ori în total.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de cristi o'RAL »

sa-l stapaniti sanatosi... bine ati venit in gasca myMINI! :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de khuti »

Hihihihi chiar ma gandeam cand vei avea de gand sa iti prezinti masinuta ;)
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
dogarel
Viteza 6
Mesaje: 994
Membru din: Joi Ian 28, 2010 9:37 am
Localitate: Constanta
Contact:

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de dogarel »

Bun venit, din nou!
Cu jantele de Cooper S albe, s-ar putea sa te pot ajuta, pentru ca ma cam bate gandul sa le vand.
Mai vorbim.
Mini Rover MPI 1997
El Perro Loco http://dogarel.blogspot.com/
Avatar utilizator
marannello
Viteza 2
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Apr 09, 2011 11:57 am
Localitate: Constanta

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de marannello »

Bine ati venit!!! :D
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de io's »

poze???? :?
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Marian
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 19, 2011 4:46 pm

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de Marian »

Buuuuuun.

Multumim pentru urari!

Ne-am intors dupa 1000 km cu MINI si una bucata Inspektion I la Contempo Brasov.
O sa incerc sa fiu cat mai punctual cu impresii pre si post revizie, detaliile le povestim la urmatoarea intalnire. Am plecat noaptea din Constanta (in speranta ca mai protejam o leaca gumele de iarna pana vine ziua de salariu sa rezolvam :roll:) si masinuta si-a facut treaba fara nicio problema. De altfel nu am avut absolut nicio problema tot drumul (tinand cont ca am luat-o din disperare si pe aceasta nu am mai avut rabdare sa o ducem la tester).

Am facut revizia la Contempo asa cum am mai scris, deoarece in Constanta, Automobile Bavaria, desi facusem programare (atat personala cat si confirmare telefonica) au insistat ca nu. Ba mai mult, au dorit AVANS pentru o simpla revizie (piesele), lucru care ni s-a parut anormal. Revenind, la Brasov au intors-o pe toate partile, ne-am uitat si noi pe sub ea (si nu numai :mrgreen:) si au facut exact cum scria la carte (si in bord) Inspektion I. (Am uitat sa precizez ca la Automobile Bavaria CT, ne-au propus sa ne sufle filtrele un pic cu un compresor, ca e tot una :shock:). S-au apucat de masina pe la 9 si a fost gata la 16, spalata si cu jumatate de litru de ulei 5W30 in bidon MINI 8-) in portbagaj. Nota 10 d-lui Marius Toma de la receptie service pentru seriozitate si explicatiile detaliate la toate intrebarile (majoritatea stupide) puse de noi. Masinuta actualmente nu are nicio problema grava dar o lista de vreo 10 problemute, unele medii, altele minore ce le voi posta si pe forum cat de curand. Ideea e ca nimic nu o impiedica sa ne plimbarim cu ea. (in afara de cauciucuri :( )

Acum parca merge mai frumos, mai lin; pleaca de pe loc mai frumos si mai repede :D

Am atasat si cateva poze... revin in curand cu lista de problemute poate (sigur :D) gasim impreuna cele mai bune solutii!

Salutari!

P.S. Dupa drumul acesta avem in bord mirobolantul consum de 7,8 :twisted: (reprize de croaziera si reprize de karting)
Fişiere ataşate
mini6.jpg
mini5.jpg
mini4.jpg
mini3.jpg
mini2.jpg
mini1.jpg
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de Luce »

Hehe foarte dragut! Bravos! :D

Luce
Marian
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 19, 2011 4:46 pm

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de Marian »

dogarel scrie:Bun venit, din nou!
Cu jantele de Cooper S albe, s-ar putea sa te pot ajuta, pentru ca ma cam bate gandul sa le vand.
Mai vorbim.
Astept cu deosebit interes un semn :)
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI ONE (Chili Red+White)

Mesaj de cristi o'RAL »

frumos.... sa inteleg ca nu vreti sa veniti la intalniri daca nu vreti sa va aratati fetele :lol: :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns