Suspensie prea rigida pentru Romania

Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Suspensie prea rigida pentru Romania

Mesaj de darksun »

cristi_tci scrie:Si eu sunt pro suspensie tare... sport, chiar daca este uneori foarte incomoda. Avand in vedere ca un cooper sau cooper S nu il iei sa mergi incet, e riscant sa nu folosesti suspensia asa cum au considerat-o ei necesara.

Deci daca vrea cineva la schimb jante de 16 cu run-flat... le schimb cu placere cu unele pe 17 run-flat. Chiar si de proba. Si eu sunt curios cat de mult se simt denivelarile cu 17.
Rau de tot.... am fost acolo. Nu te sfatuiesc. Acuma am 205/40/17 si nu prea e fun :(
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suspensie prea rigida pentru Romania

Mesaj de cristi o'RAL »

darksun scrie:
cristi_tci scrie:Si eu sunt pro suspensie tare... sport, chiar daca este uneori foarte incomoda. Avand in vedere ca un cooper sau cooper S nu il iei sa mergi incet, e riscant sa nu folosesti suspensia asa cum au considerat-o ei necesara.

Deci daca vrea cineva la schimb jante de 16 cu run-flat... le schimb cu placere cu unele pe 17 run-flat. Chiar si de proba. Si eu sunt curios cat de mult se simt denivelarile cu 17.
Rau de tot.... am fost acolo. Nu te sfatuiesc. Acuma am 205/40/17 si nu prea e fun :(
Pai hai sa facem schimb....
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Suspensie prea rigida pentru Romania

Mesaj de darksun »

Nu merg rotile la tine :) Daca mai aveam MINI-ul faceam ca voiam pe 16 eu si le dadeam pe alea pe 17. Din pacate s-a dus. :(
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
VL06MMM
Membru nou
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Aug 22, 2009 4:58 pm
Localitate: rm valcea
Contact:

Re: Suspensie prea rigida pentru Romania

Mesaj de VL06MMM »

mai are cineva arcuri H&R?
http://www.hrsprings.com/
Scrie răspuns