Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producatori

Scrie răspuns
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de Luce »

Da aia e Cristi cred. desi la mine la masina chiar arata a furca :lol: (la asta nu-i vad "tepii") :lol:
Nu comand dupa pareri dar mie greu sa le identific. Ma uit la pozele astea de juma de ora si incerc sa le pun cap la cap.
Dar dupa nume asta pare a fi.

Luce
grozadan
Viteza 3
Mesaje: 291
Membru din: Mar Ian 19, 2010 2:22 pm
Localitate: Cluj napoca/Bucuresti
Contact:

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de grozadan »

Luce scrie:Salut Dan,

Dupa cum am zis la telefon te rog sa ma ajuti cu urmatoarele piese pentru ambreiaj. sunt mici si nu stiu daca le pot gasi pe OEM. (cost si timp livrare)

furca ambreiaj
bucsa
bucsa (bucsile am inteles ca sunt diferite si sunt cele de la furca de ambreiaj)
stift parghie
suport fixare
surub x 3 bucati

seria sasiu este: WMWRA31010TA01682

banuiesc ca sunt de aici dar habar nu am care sunt:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=21&fg=10

Imi trebuie un raspuns cat de repede pentru ca luni trebuie sa le zic celor de la service daca comand prin ei sau vin eu cu piesele (prin ei dureaza 1 saptamana si 2-3 zile sa le aduca si eu vreau sa scot masina de acolo mult mai repede)

Mersi mult,
Luce
dupa seria ta sasiu,masina ta nu are furca ;sincer,cel mai bine le comanzi prin ei pt ca ei stiu ce vor sa-ti schimbe acolo; si la mine dureaza o saptamana sa le aduc
tlf 0745433734 , pentru cerere preturi va rog lasati si seria sasiu (numar inmatriculare vehicul)
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de Luce »

De avut are sigur ca am vazut cu ochii mei. Dar am inteles Dan. :)

Mersi mult de ajutor oricum,
Luce
Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de catalinord »

Vreau si eu un pret la caseta de directie Mini Cooper 2004, cod 32106770661 (cred ca nu prea inteleg care e caseta), noua sau reconditionata. Merci
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de boddo »

Salutare.
Care mai este pretul la pompa servo pentru WMWRC31040TB73369 si daca mai este oferta aia cu piesa veche la schimb cum se procedeaza? cati bani inainte? cand trimit piesa..
Eenie, MINI , miney , mo lover
grozadan
Viteza 3
Mesaje: 291
Membru din: Mar Ian 19, 2010 2:22 pm
Localitate: Cluj napoca/Bucuresti
Contact:

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de grozadan »

catalinord scrie:Vreau si eu un pret la caseta de directie Mini Cooper 2004, cod 32106770661 (cred ca nu prea inteleg care e caseta), noua sau reconditionata. Merci
635 euro/oe + piesa veche la schimb
tlf 0745433734 , pentru cerere preturi va rog lasati si seria sasiu (numar inmatriculare vehicul)
grozadan
Viteza 3
Mesaje: 291
Membru din: Mar Ian 19, 2010 2:22 pm
Localitate: Cluj napoca/Bucuresti
Contact:

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de grozadan »

boddo scrie:Salutare.
Care mai este pretul la pompa servo pentru WMWRC31040TB73369 si daca mai este oferta aia cu piesa veche la schimb cum se procedeaza? cati bani inainte? cand trimit piesa..
1450 lei/trw cu piesa veche la schimb.. fara piesa veche la schimb e 1700 lei/zf ; contravaloarea piesei vechi se achita cand se primeste piesa noua si se returneaza dupa ce se primeste acordul de la importator (exista exceptii pt care nu se accepta piesa veche: exemplu : carcasa sparta,filete deteriorate etc); contravaloarea piesei vechi este de 1070 lei !!
pana acum la cati am adus la toata lumea s-a acceptat piesa veche..
tlf 0745433734 , pentru cerere preturi va rog lasati si seria sasiu (numar inmatriculare vehicul)
Avatar utilizator
fantozzi007
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Vin Aug 05, 2011 7:26 am

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de fantozzi007 »

Salut! Un pret pentru un set bujii NGK si un set fise pentru Mini One 1.6 66 kw fabricatie 2004...
Multam !
"...regretele tarzii intru' nimica sunt " - Ioan Neculce
grozadan
Viteza 3
Mesaje: 291
Membru din: Mar Ian 19, 2010 2:22 pm
Localitate: Cluj napoca/Bucuresti
Contact:

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de grozadan »

fantozzi007 scrie:Salut! Un pret pentru un set bujii NGK si un set fise pentru Mini One 1.6 66 kw fabricatie 2004...
Multam !
sa te hotarasti pana la urma daca o vinzi sau o tii..
tlf 0745433734 , pentru cerere preturi va rog lasati si seria sasiu (numar inmatriculare vehicul)
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Vand piese NOI,mecanica caroserie originale si producato

Mesaj de boddo »

grozadan scrie:
boddo scrie:Salutare.
Care mai este pretul la pompa servo pentru WMWRC31040TB73369 si daca mai este oferta aia cu piesa veche la schimb cum se procedeaza? cati bani inainte? cand trimit piesa..
1450 lei/trw cu piesa veche la schimb.. fara piesa veche la schimb e 1700 lei/zf ; contravaloarea piesei vechi se achita cand se primeste piesa noua si se returneaza dupa ce se primeste acordul de la importator (exista exceptii pt care nu se accepta piesa veche: exemplu : carcasa sparta,filete deteriorate etc); contravaloarea piesei vechi este de 1070 lei !!
pana acum la cati am adus la toata lumea s-a acceptat piesa veche..
M-am hotarat pentru ZF .. cand se poate o poti trimite.. o sa scriu detaliile in PM multumesc
Eenie, MINI , miney , mo lover
Scrie răspuns