Timonerie

Avatar utilizator
soferman
Viteza 4
Mesaje: 316
Membru din: Mie Iun 29, 2011 1:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Timonerie

Mesaj de soferman »

Posibil sa se fi infundate diuzele din cauza calcarului, cauta ceva care dizolva calcarul si vezi daca ai rezultate.
2005 - MINI COOPER - cutie automata
2007 - Mazda 6
Avatar utilizator
mmneg
Viteza 4
Mesaje: 384
Membru din: Mie Sep 09, 2009 6:49 am

Re: Timonerie

Mesaj de mmneg »

Stiu asta dar astept primavara :mrgreen:
'02 Cooper - for fun BACK TO US :D , replaced by '07 320d touring - for Sasha :D
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Timonerie

Mesaj de boddo »

am o intrebare.. Condition A inseamna volan pe dreapta si B pe stanga? noi de care avem?

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=25&fg=05
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
mmneg
Viteza 4
Mesaje: 384
Membru din: Mie Sep 09, 2009 6:49 am

Re: Timonerie

Mesaj de mmneg »

scoti mansonul si te uiti cum arata carcasa selectorului, dupa care alegi dupa poza (dreapta sau stanga). La mine este varianta A (dreapta)

ca o verificare, cand comanzi piesa trimiti si seria de sasiu.
'02 Cooper - for fun BACK TO US :D , replaced by '07 320d touring - for Sasha :D
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Timonerie

Mesaj de cristi o'RAL »

la stropitorul din spate trebuie sa verifici cu masina uscata daca curge apa pe undeva dupa ce dai mult pe stropitor.
la noi de ex s-a belit garnitura din stergator, acolo unde se infige plasticul in shtutzul care iese din luneta.
apa curgea pe langa si se scurgea pe haion, fara sa mai iasa prin duza. daca desfaci acolo o sa vezi si daca shtutzul este ruginit si infundat.
daca acolo e desfundat si apa nu iese prin shtutz dar curge din interiorul haionului, poate sa fie sarit furtunul in interior.
eu am renuntat sa mai folosesc stropitorul spate de vreo 2 ani :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns