probleme relanti mini R56. HELP!

Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: probleme relanti mini R56. HELP!

Mesaj de adrian »

cristi o'RAL scrie:eu am vazut o curatare din asta la R56 la dormag, au scos-o si au sters-o pe toate partile (de putinul "praf" pe care-l avea la o masina de 1 an jumate) si n-au "resetat" nimic. poate n-am fost eu foarte vigilent... :)
dupa treaba asta, anul trecut sau acum 2 ani, mi-am curatat-o si eu pe a mea cu incredere, am miscat-o si eu si n-am "resetat" nimic.
Corect, daca nu exista erori legate de functionarea clapetei,nu este nevoie de procedura de "adaptare pozitie clapeta' pentru modelul R56.
La R53 este alta poveste.
Informatiile sunt cele oficiale din BMW TIS.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: probleme relanti mini R56. HELP!

Mesaj de cristi o'RAL »

adrian scrie:Am crezut ca este careva mai informat dar m-am inselat.
NICIODATA! :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
SirTornado
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Joi Oct 03, 2013 11:15 pm
Localitate: constanta

Re: probleme relanti mini R56. HELP!

Mesaj de SirTornado »

adrian scrie:
Jasp76 scrie:De cateva zile mini-ul meu nu mai sta la relanti si consuma mult. Imi puteti recomanda un service in Bucuresti? Nu reprezentanta BMW, am avut experiente neplacute...Sper sa nu fie variatorul care costa foarte mult. Vreau un service cinstit care sa nu ma plimbe dintr-o problema in alta si implicit sa ma coste. Masina e un Mini Cooper din 2008 R56.
Ce este "variatorul"?????
Scrie răspuns