Concurs MINI Bavaria-Be original

Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de cristi o'RAL »

bravo! ai luat si bursa? :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de cristi o'RAL »

acu povesteste cu concursul ala pana la capat, de pe ce tableta vrei tu, ca m-ai facut curios!
ai dreptul la replica

PS: daca nu aveam f multa treaba in perioada asta as fi participat si eu si nu mai aveati problemele astea acum, khuti isi taia venele la ora asta :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

Nu am luat si bursa m-am oprit la alocatie :)), referitor la concurs momentan il las pe restu sa vorbeasca eu nu am nici o problema cu ei, problema mea este cu Automobile Bavaria, singura rugamite era sa nu mai faca rugaminte si sa asocieze numele meu cu cuvantul frauda.

Cu stima
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de adrian »

@Marlon-daca esti amabil sa ne spui totusi cine esti,eu nu pot,incerc sa ghicesc,esti cel cu cele peste 2000 de like-uri luate de prin Oagadugu, esti cel cu masina de 38.000de Euro care vrea sa faca o liniuta pe 1000 de Euro contra unui Cooper de 120CP(Catalin ai rezolvat sau merge tot in 3 cilindri?)????,sau cine???
Te rog sa faci asta doar pentru ca m-am mirat de faptul ca iti plac "oamenii impocriti si melteni", cel putin asa scrie tableta ta "Samasung galaxy note 2",sau tradus conform DEX, " melteni, s.m. 1.Tzaran bashit cu 4 clase, 2.Oier necinstit, 3. Papagal vopsit in culori de cioara, 4. Manelar – Mamaligar".Deci rugamintea ar fi sa ne spui si noua cine esti tu si cine sunt țăranii bașiti cu 4 clase,oierii necinstiti din Jina ,mamaligarii???
Apropo, am citit de curand ca limba actuala a cocalarilor si pitipoancelor se trage din vechea limba melteana, din pacate doar vorbita.
roman-melteni-dupa-puicute.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

Hahaha ce ma distreaza faptul ca toata lumea face referire la tableta Samsung galaxy note 2 :))), din pacate nu era a mea, probabil ca asta era cauza scrisului meu deficitar.
Referitor la identitatea mea este Marlon, si sunt utilizator al mymini.ro de aproape o luna. Legat de meltenii, ipocritii si invidiosii, nu am alocat nimanui in mod personal asta, vorbeam in mod general, daca sunt persoane care se simt, este problema lor.
Eu nu acuz pe nimeni de frauda, nu ma apuc sa provoc lumea la linitute stau in panca mea, da am participat la un concurs, si consider ca l-am castigat, nu am incalcat in nici un fel regulamentul postat de Automobile Bavaria.
Atat pentru moment nu doresc sa incep cu restul participantilor un conflict, si am avut rugamintea sa nu ma mai acuze nimeni de frauda.
Am vazut ca ai acces la dictionar sau dex si iti place sa-l folosesti cauta acolo sinonime si explicatie ;).

Si sincer imi pare rau ca lumea se limiteaza si arunca cu motive de genu, utilizatori din tari "straine" , din cate stiu eu www.facebook.com este o retea de SOCIALIZARE word wilde ,aici te ajut eu cu explicatie ;)
world·wide (wûrldwd)
adj.
Involving or extending throughout the entire world; universal: a worldwide epidemic.

adv.
Throughout the world: distributed worldwide..

Nu s-a precizat nicaieri in regulament faptul ca likes-urile nu pot sa provina din "surse externe". Ce inseamna pana la urma surse externe? IP din exterior? Server din exterior? Cetateni de nationalitate straina? In realitate nu conteaza pentru ca nu s-a prevazut in Regulament nimic in legatura cu aceste aspect.

Atat pentru moment daca se mai doresc explicatii prmit ca revin.

O zi buna.
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de khuti »

Draga Marlon , eu nu am nimic cu tine personal , dar in calitate de participant , crede`ma ca am urmarit evolutia ta , te-ai blocat la 320 de likeuri , pana Sambata , cand dintr-o data ... "ti-ai revenit" ...

Nimeni nu spune ca like`urile sa nu provina si din alte tari , dar rugamintea mea este sa nu ne iei drept prosti , hai sa iti mai arat ceva , poate iti va parea cunoscut :) http://vandlikeurifacebook.cabanova.com/

Si inca ceva , cum iti explici ca de la 320 de likes , imediat ai sarit la 820 , apoi ai vazut ca te mai intreceai cu inca cineva la cumparat de likes, ai ajus la 1320 , tu crestei din 500 - 500 .

Crede`ma nu ai cum sa strangi atatea likes, in cateva ore , nici ca persoana publica , eu vorba aceea m-am chinuit 3 sapt sa le strang , crezi ca eu nu puteam sa cumpar daca vroiam? dar am preferat sa fiu corect !

Macar asuma`ti ca ai trisat si asta e ! :) daca nu este frauda ce ai facut tu , cum se numeste ??? de ce in 3 saptamani ai avut doar 300 de likes ?? :)) maxim


P.S Marlon , sau tizule , la toate concursurile de pe FB , cumpararea de LIKE-uri se descalifica... din prima clipa :)
Open your mind ! ;)
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

Salut

Sincer ma uimesti ca tu vorbesti de corectitudine, dar eu tin sa te felicit pentru poza si pentru efortul depus sa faci poza este nice, te feleicit ca te consideri castigator, ca esti numarul 1 cum tot timpul esti Bravo, daca Bavaria a ales sa te aleaga castigator este alegerea lor insa in cazul meu s-a facut o nedreptate.

Nu se prevede nicaieri in cadrul Regulamentului faptul ca acele Likes trebuie obtinute in mod proportional in fiecare zi, pe toata durata concursului, sau ca ar fi trebuit ca numarul lor sa aiba o “dezvoltare organica”. Nu se precizeaza nicaieri felul in care trebuie sa obtiinute respectivele Likes. Sunt de acord ca, din start, sunt excluse variante precum software-uri care voteaza automat sau orice alta metoda automata sau nereala de votare, insa atata timp cat voturile s-au obtinut pe pagina lor fara sa se incalce nicio parte din Regulament, mi se pare ca este un abuz din partea lor sa ma descalifice.

Eu am dovezi pe care le-am prezentat celor de la Bavaria ca nu am incalcat nici un regulament si ca a fost o strategie si o dorinta poate mult mai mare decat restul sa castig concursul.

Iar referitor la faptul ca este imposibil sa aduni atatea likeuri iti postez un print screen de pe o alta pagina de like de pe facebook , Mini Cooper, unde poza a fost postata de catre admin si care a strans 3500 de likeuri si peste 290 de shareuri. deci culmea se poate.
Fişiere ataşate
mini likes.jpg
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de khuti »

Fiecare participant are dorinta sa castige , dar nu foloseste fiecare metoda "scopul scuza mijloacele " , deoarece este vorba de un concurs , in care principiul de baza este fair-playul si corectitudinea !


P.S. Printscreenul este din data de 16.12. , de ce nu se vede si data cand a fost pusa poza acolo ? si degeaba .... iti fac o demonstratie , cu ce poza vrei TU , nu strangi atatea likes intr-un timp atat de scurt . :)
Open your mind ! ;)
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

No contest dar cred ca iti suna cunoscuta expresia "si-au dorit mai mult Victoria" si cum tot timpul exista un castigator sau mai multi si un invans sau mai multi, nu stiu cine nu e fair play cei ce nu stiu sa piarda si incep sa faca presiuni la organizator sau cei care castiga si sunt acuzati pe nedrept de furaciune si de frauda?!

Ma rog ti-am raspuns ti-am arata ca se poate aduna likeuri la o poza intr-un numar destul de mare chiar daca nu era nici un concurs. Eu nu duc nici un razboi cu ceilalti participanti, fiecare are dreptul sa participe si sa conteste la final, insa nu mi se pare normal sa fiu acuzat, sau sa fiu descalificat in urma unor "presiuni".
Tin sa mai adaug eu am un "conflict" cu organizatorul cu care deja am luat legatura intr-un mod civilizat si legal I-au fost prezentate dovezi de ANTI FRAUDA :)), I-au fost prezentate dovezi de incalcare a regulamentului de catre ei, asteptam, exista si in tara asta legi si organe competente care pot rezolva un conflict.
Singura mea problema este ca organizatorul si anume Automobile Bavaria nu este chioscul din colt sau parcul auto de la piciorul podului, si daca posteaza un regulament trebuie sa il urmeze si sa nu faca abuzuri de nici un fel.
In sine premiul este in fon doar o bicileta sau un bob sau un ceas, nu vreau sa par znob dar mi le permit si singur, eu consider doar ca m-am dedicate acestui concurus am facut o poza special pentru acest concurs, nu mi-am rugat prietena sa se tolaneasca pe masina, nu am photosopato, nu am umblat in arhiva de poze, chiar mi-am pus imaginatia si creativitatea la participarea in acest concurs. Urmand toti pasii stipulate in prezentarea concursului:

'Dragi posesori MINI, v-am pregătit un concurs cu premii care să vă provoace imaginaţia şi creativitatea. Publicaţi o imagine cât mai originală cu automobilul vostru MINI printr-un reply la acest anunţ şi adunaţi cât mai multe like-uri până la data de 15 decembrie, ora 12:00 pm'



;)

O zi buna
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

khuti scrie:Fiecare participant are dorinta sa castige , dar nu foloseste fiecare metoda "scopul scuza mijloacele " , deoarece este vorba de un concurs , in care principiul de baza este fair-playul si corectitudinea !


P.S. Printscreenul este din data de 16.12. , de ce nu se vede si data cand a fost pusa poza acolo ? si degeaba .... iti fac o demonstratie , cu ce poza vrei TU , nu strangi atatea likes intr-un timp atat de scurt . :)

daca te uiti sus scrie 10 decembrie!!!!!

si ca tot este perioada sarbatorilor de iarna, si sa te fac sa crezi si la varsta ta in zane si magicieni si basme uite ca exista, nu garantez insa existenta lui Mos Craciun ;)

iti postez si un printscreen facut cu telefonul unde vezi poza mea postata pe aceiasi pagina si la numai 2 ore avea 1,6k adica 1600 likeuri, deci uite ca se poate!!
Fişiere ataşate
photo.PNG
mini likes.jpg
Scrie răspuns