Problema servo

Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Problema servo

Mesaj de adrian »

mm01mni scrie:Salutare la toti. O parere sincera in legatura cu costul reparatiei pompei servo.De functionat functioneaza ok (foarte multumit)
Pai ce sa fie de comentat, doi oameni multumiti,tu ca nu mai tragi de volan cu doua maini si omul ca si-a tras 700 ron ,pret strategic,mai exact cam jumatate din una noua,deci clientul este tentat sa plateasca jumatate decat intreg.Normal, indiferent de ce-a schimbat-scuza-ma pentru exprimarea brutala- face max. 33% din suma pretinsa.Oricum reparatia pe partea electrica nu elimina uzura mecanica a pompei,deci -iar trebuie sa-mi ierti brutalitatea-nu dau mai mult de 12-18 luni de buna functionare,asta in cazul cel mai fericit.Deci consider pretul "nesimtit",asta ca sa fiu politicos. :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema servo

Mesaj de cristi o'RAL »

adrian, nu mai speria omul... eu cu uzura mecanica am ajuns la 176.000km, deci se poate si fara pompa schimbata
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Problema servo

Mesaj de adrian »

cristi o'RAL scrie:adrian, nu mai speria omul... eu cu uzura mecanica am ajuns la 176.000km, deci se poate si fara pompa schimbata
Cristi si eu sunt adeptul " If It Works, Don't Fix It",dar si asta are o limita.Spun asta pentru lucrez cu masinarii la care orice improvizatie se plateste scump , scump de tot si din cauza asta am renuntat sa mai carpesc, sa improvizez.In timp am constatat ca este mai ieftin sa faci lucrurile cat mai profesional cu putinta,s-a dus vremea lu' nea Gica de la Scularie,pe termen lung o reparatie profesionala este fara discutie cea mai buna solutie.Oricum cred ca m-a deformat mult si profesia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
mm01mni
Membru nou
Mesaje: 16
Membru din: Dum Noi 10, 2013 7:04 pm
Localitate: Baia-Mare

Re: Problema servo

Mesaj de mm01mni »

Adrian, pe moment acest lucru a fost o rezolvare rapida si cost minim(sa zicem) urmeaza sa fac transcrierea si trebuie sa platesc si acea taxa de prima inmatriculare pt.ca vechiul proprietar a recuperat taxa :mrgreen: .Sa speram ca va si tine.
Scrie răspuns