Problema cu pompa de servo

Avatar utilizator
gimineata
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:58 pm

Problema cu pompa de servo

Mesaj de gimineata »

Buna, va rog daca se poate sa ma ajutati cu un sfat. Am un Mini Cooper S din 2003. De cateva zile imi face figuri, cateodata merge usor volanul cateodata merge foarte greu. De la service mi-au spus ca are pompa de servo are tensiune prea mica si trebuie schimbata. Am inteles ca totusi ar fi si ceva senzor pe coloana de directie care ar putea fi stricat. Sincer nu vreau sa cumpar o pompa si sa fie de fapt alta problema. Ce parere aveti? Si inca o intrebare imi apare aprins becul cu usa deschisa dar nu e nimic deschis si pe tester au spus ca nu vad nici o problema, sa fac rost de o schema electica si o sa mearga pe incercari, ce este de facut. Va multumesc.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema cu pompa de servo

Mesaj de cristi o'RAL »

eu zic in prima faza sa schimbi doar lichidul si vezi cum evolueaza, eu asa am scapat prin 2010, si de atunci n-a mai facut figuri.
cand pica de tot, schimbi pompa, dar se poate reconditiona, costa mai putin sa iei una reconditionata cu a ta la schimb.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
gimineata
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:58 pm

Re: Problema cu pompa de servo

Mesaj de gimineata »

Multumesc, am si sunat la service sa imi schimbe lichidul de servo, au fost uimiti dar sper sa functioneze.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema cu pompa de servo

Mesaj de cristi o'RAL »

CHF11s iti trebuie
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
siloth
Membru nou
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Feb 09, 2013 12:23 am

Re: Problema cu pompa de servo

Mesaj de siloth »

am avut si eu aceiasi problema si s-a dovedit a fi chiar o cruce deaia de pe coloana de directie, care apoi a facut joc 8-|
Scrie răspuns