Dezmembrez Mini Cooper S

Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de adrian »

CooperS scrie:Un preț pentru proiectoarele de pe grilă?
A scris omul, 150Euro perechea,pret de pret,cu cele doua seturi din poza deja a scos banii pe jumate din epava.
Cu banii de pe cric si cheia de roti deja s-a scos.
Nu o lua in nume de rau dar ceri un pret pentru piese mult peste normal,o firma de dezmembrari care are sediu, angajati, impozite, cheltuieli fixe cere preturi mult mai mici,15%-35% din valoarea de nou.Tu desfaci o masina intr-o curte si vrei sa faci bani mari,numai ca noi cei de aici cam stim preturile pietei.Daca folosesti acest forum ca sa vinzi niste piese, atunci respecta-i pe membrii lui si ofera preturi corecte.
Proiectorul nou costa in jur de 125-130 Euro, adica de la o firma mare care are cheltuieli,plateste si impozite.
Un proiector de la junkyard face max.25-30 Euro, nimic mai mult.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de razvan333 »

Vezi ca mi-a raspuns mie...150 euro perechea :mrgreen:
La scorurile astea, cred ca strange bani de un S nou :D
Nu sunt chitra, dar pe net cele mai ieftine sunt 500 lei si cele mai scumpe cu tot cu grila si instalatie electrica sunt 200 euro.
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Bmw_3cox
Membru nou
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 19, 2014 3:02 pm

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de Bmw_3cox »

Suntem firma de dezmembrari platim taxe si impozite,transporturile masinilor,chirie si multe alte utilitati ! Avand vedere ca e un forum oricine poate negocia ! Preturile fiind negociabile ! Cine este interesat cu adevarat poate suna daca va hotarati si faceti vanzare mare mai pot aduce masini noi si sa pot face preturi accesibile ! Fiecare cu afacerea lui .E usor de zis ca aduci din Anglia mai greu cu transportu ! Daca va deranjeaza preturile si post-urile mele imi puteti sterge contul ! Multumesc de intelegere
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de adrian »

Nu doreste nimeni sa-ti stearga contul, serviciile tale sunt de real folos pentru forum,atata doar ca trebuie sa vii cu preturile pietii daca vrei sa faci o afacere din care sa castigi si tu si cumparatorul.Vezi pe ebay cat costa o pereche de proiectoare uzate ,max. 70 Euro,de ce ar cumpara cineva de la tine cu 150??Fiind o comunitate,incercam sa ne protejam unii pe altii de greseli si cei care am intervenit au facut-o numai in folosul membrilor forumului,nu pentru ca au ceva personal cu afacerea ta.
Desigur daca vrei poti sa postezi si un link cu firma ta de dezmembrari,poate ar fi mai util.
Retine te rog asta:o afacere trebuie sa aduca profit ambelor parti, vanzator si cumparator,altfel se poate chema oricum vrei sa-i spui,tun, lucrare,smen,invarteala,gainarie.
Spor in ramura!
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de cristi o'RAL »

n-a zis nimeni ca e usor, cum MINI nu e GOLF, sa vinzi piese pe banda rulanta nu e usor deloc!
nici preturile nu pot fi nesimtite DACA VREI SA VINZI... daca vrei doar sa te lauzi ca dezmembrezi MINI, te felicitam, posteaza cat vrei! :)
cand te hotarasti sa vinzi, pune tu preturi pentru diverse repere, ca lumea sa-si faca o idee si sa fie motivata sa sune.
ti-ai cam stricat imaginea de vanzator din start cu preturile alea, fa ceva in avantajul tau, noi suntem intelegatori!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de razvan333 »

Buuuun, nu trebuie sa te superi, nu iti sterge nimeni contul, daca vrei sa scapi de piese, hai sa vedem cum te scapam de ele....avand in vedere raspunsul tau, mai intreb inca odata: care este pretul unei perechi de proiectoare, in ce stare sunt, se livreaza cu cabluri si suporti?
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
mirceagsm
Viteza 3
Mesaje: 225
Membru din: Vin Aug 13, 2010 7:58 am
Localitate: bucuresti

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de mirceagsm »

Proiectoarele alea nici nui merg la tine.
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de razvan333 »

Detaliaza Mircea, nu vad de ce nu merg, sau nu functioneaza....au mers alea din targ...astea ce au, sunt mai altfel?
Sunt niste becuri cu cablu si intrerupator, electrician am eu nu e pb.
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de cristi o'RAL »

suportii de R56 nu sunt la fel ca cei de R50/53 ... trebuie sa-ti pui suporti de R56.
capota se ridica fara grila la R56 iar suportii sunt prinsi undeva in caroserie/sasiu/traversa (pe langa far).
Fişiere ataşate
R56.jpg
R50-53.jpg
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dezmembrez Mini Cooper S

Mesaj de razvan333 »

M am gandit si eu ca nu e acelasi suport la R56, dar se poate adapta ;)
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Scrie răspuns