discutii preliminare MMD16

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de cristi o'RAL »

bucata dintre petrosani si obarsia lotrului e nasoala rau, nu cred ca putem merge pe acolo.

cel mai sigur este sa mergem pe tg jiu in petrosani si apoi sus la hotel.
pentru plimbarea de sambata avem varianta cu drum impecabil de la petrosani la hunedoara (prin hateg), vizitam castelul, apoi mergem sa mancam de pranz la lacul cincis, dupa care ne intoarcem peste dealuri prin silvasu de jos spre hateg, si inapoi la petrosani.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adnootza
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Sep 03, 2014 5:12 pm
Localitate: Bucuresti

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de adnootza »

Am gasit pe net ca pe drumul Petrosani-Voineasa a inceput reabilitarea in iunie 2015 si teoretic ar fi fost proiect de 24 luni. Stii tu Cristi ca este nasol?

Pe de alta parte, am gasit si asta:
Am facut de Pasti traseul plecand de la Voineasa cu o masina de teren si este singura modalitate cu care va sfatuiesc sa mergeti pe-acolo daca tineti la masinile voastre.dupa Obarsia Lotrului cam lipseste asfaltul, sau e raspandit sub forma de petice, mai mult e drum de pamant cu gropi si sleauri.Au fost cu mine un Opel Zafira, masina cu garda maricica la sol, care s-a descurcat excelent, un Opel Astra Classic care a dat cu burta de toate denivelarile si un Golf 4 variant (echipare drumuri grele) care iar s-a descurcat bine
sincer va spun ...asta iarna am facut acelasi traseu si era autostrada fata de acum, nivelat fiind de plugurile si lamele care au deszapezit
asfaltul de la Voineasa pana la Obarsie e plin de gropi si carpit dar practicabil, cu exceptia a 3-4 curbe unde lipseste, acolo au incercat sa refaca curbele si au lasat balta lucrarile
o alta chestie nasoala e la tuburile de beton bagate de-a latul drumului pentru scurgerea apei pe sub sosea, unde s-a lasat asfaltul pe langa si la fiecare tub de-asta sunt 2-3 cocoase ca niste saritoate, unele mai pronuntate, altele mai line dar totusi enervante
per total e un traseu care merita vizitat (in repetate randuri) dar cu o masina cu o garda la sol decenta si o suspensie moale
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de cristi o'RAL »

da, exact cum spune si acolo, cel de la voineasa la obarsia lotrului e carpit dar practicabil, cel de la obarsia lotrului la hotel rusu este prost rau pe creasta (aproape ca lipseste), in rest este ok.
bucata de la obarsia lotrului spre ranca este foarte buna, dar ca sa ajungem pe ea prin tg jiu - novaci - ranca trebuie sa ocolim destul de mult... vorbim acolo vineri seara daca merita.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de adrian »

pregatit
20160630_183821.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de Sharpe »

vreau si eu :roll: ;)
.......ghost...
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de taitzelu »

casca din WWII e buna cu lapta de miner? :D
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de adrian »

Sharpe scrie:vreau si eu :roll: ;)
Am o frontala de rezerva!!!
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de jaman »

Hey guys! Mai e cineva care pleaca mai pe seara din Bucuresti?
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
gxt
Viteza 3
Mesaje: 255
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 4:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de gxt »

Pe la ora 15 cred ca plecam noi.
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: discutii preliminare MMD16

Mesaj de taitzelu »

Multumim pentru MMD16 a fost minunat si NU in ultim rand multumesc lui adrian :D !!!
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Scrie răspuns