Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Scrie răspuns
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de taitzelu »

danbolba scrie:Parca m-ai si citit ca am o mica "problema" cu pers supraponderale. :) :mrgreen:

P.S. In curand dau jos mocheta si fetele laterale din spate. Am comandat 3mp de folie. :mrgreen:

Casa moara fetele :lol:
Fişiere ataşate
IMG_6711.JPG
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de taitzelu »

daca dai zoom pe poza, vezi si pretul pt benzina95 =))
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Avatar utilizator
FlopP
Viteza 6
Mesaje: 544
Membru din: Vin Iun 19, 2009 12:51 am
Localitate: Timisoara

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de FlopP »

95? 98 e baza :lol: glm. Sa o stapanesti sanatos si te asteptam la intalnirile din TM a MINIacilor (din moment ce faci facultatea la TM). In rest ce pot sa zic. La a mea scaunul soferului nu merge lasat in jos de jumate (defectiune stiuta la scaunele de MINI dar mi-am comandat kitul de reparatie din State). Si eu am 1.86m dar la vreo 140kg :lol: si am loc berechet si asa in masinuta.

La cati mai multi kilometri fara incidente. ;)
Mini Cooper S - John Cooper Works - 2006 (R53)
TM-75-JCW
viewtopic.php?f=11&t=2744

Mini Roadster - John Cooper Works - 2012 (R59)
TM-90-JCW

E-mail: [email protected]
Contact: 0727 887 555
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de adrian »

FlopP scrie:). In rest ce pot sa zic. La a mea scaunul soferului nu merge lasat in jos de jumate (defectiune stiuta la scaunele de MINI dar mi-am comandat kitul de reparatie din State). Si eu am 1.86m dar la vreo 140kg
mai bagati baieti o urzica, o stevie, un spanac, sa nu se mai strice scaunele!!!!!!!!
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
danbolba
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Lun Ian 23, 2017 11:56 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de danbolba »

O sa ne vedem la intalnirile din TM din toamna aceasta in colo, momentan sunt scolar in Chisineu-Cris. :roll: Bagati si voi km cu bitigla, vedeti cum pica colaceii. :D

Insonorizam treptat, dupa cum ne permite timpul, randul portbagajului. Incep sa lucrez mai ordonat cred. :D :ugeek: Rezultatul l-am resimtit de la prima tura, nu mai aud atat de tare esapamentul in interior respectiv vibratiile. Urmeaza sub bancheta spate si fetele laterale miercuri, iar peste o saptamana doua fac si sub mocheta, tot atunci vopsesc elementele interioare, am comandat gri petrol, adica aproape negru pentru majoritatea elementelor actuale gri iar pentru detalii am comandat rosu indian, adica un fel de bordo inchis. :P
Imagine

S-a stricat mult prea laudatul Opel Astra al parintilor prietenei mele, fusai nevoit sa inlocuim breaku cu compacta mea, care e tot un fel de break doar ca lipseste o treime din ea....siiii cine a zis ca Mini e mini, a mintit. Parchet, gresie, faianta, marmura, 16m plinta, 10 candelabre, 3 pizza si o prietena inauntru. Not even bad. :shock:
Imagine


Saptamana viitoare marti, merg in Ungaria sa imi schimb boxele din fata, toate 4, cele din spate le-a schimbat fostul propietar si sunt ok pt moment, dar cel mai probabil ca si alea au sa fie schimbate cu niste subwoofere de dimensiunea potrivita, am vazut cateva pe ebay. In fata sa am medii si inalte de calitate, iar in spate bumti bumti, provin dintr-o familie de audiofili si sunt invatat ca muzica sa se auda exact asa cum trebuie. :lol:

Ca tot veni vorba de scaune, ce recomandati, niste scaune sport oem la 300euro-ish setul sau scaune Mini mai decente? Cele actuale sunt din material nu prea grozav si scaunul din dreapta nu are reglaj de inaltime. :?:

Taitzelu, sticker de ala imi fac si eu. Curand. :D musai.

P.S.: Sa-nceapa sezonuuuuu de nunti si o sa mearga mai repede planurile pt Mini. 8-) Fotograf si videograf de eveniment. 7 evenimente "prinse" de mine ca videograf si 15 ca fotograf secundar pe langa tata (bossu) pentru anul acesta momentan. Ca sa nu credeti ca masina o fac din banii parintilor. :mrgreen:
Long Live the Coopers.
Avatar utilizator
taitzelu
Viteza 4
Mesaje: 360
Membru din: Lun Oct 19, 2015 11:01 am
Localitate: Timisoara

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de taitzelu »

Spor la treaba!

Pt stickere poti sa faci o vizita la "Sticker Nation", este din Arad langa Piata Mica, iti face orice sticker vrei.
PS: gasesti brelocuri faine tot la el. 8-)
--------------------------------
TM 01 TZL -> Mini One R50
Avatar utilizator
danbolba
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Lun Ian 23, 2017 11:56 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de danbolba »

taitzelu scrie:Spor la treaba!

Pt stickere poti sa faci o vizita la "Sticker Nation", este din Arad langa Piata Mica, iti face orice sticker vrei.
PS: gasesti brelocuri faine tot la el. 8-)
Aia era cea mai mica problema. Am unde sa le printez. :mrgreen:
Long Live the Coopers.
Avatar utilizator
danbolba
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Lun Ian 23, 2017 11:56 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de danbolba »

M-a vazut un amic ca am in plan sa imi schimb boxele saptamana viitoare si a aparut la mine la usa cu pungulita de cadou daca tot urmeaza ziua mea. Inele adaptoare 16.5cm si doua boxe KenWood. Cat de tare ii asta? :mrgreen:

Le-am montat impreuna, deja sunt un fel de maestru in dat jos fetele de usi de pe Mini, in 30 sec e data jos complet. :lol: Alta viata, se aude exact ce lipsea, mult mult mai bine.

Cred ca schimb casetofonul sa am unul cu usb sau cititor de carduri si o calitate audio mai ok, el fiind mai vechiut din 2007 din cate am vazut.

Ramane valabila intrebarea cu scaunele de mai sus, ce alte scaune la 300e+/- recomandati? Originale de Mini sau aftermarket?
Long Live the Coopers.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de adrian »

Poti sa pui ce vrei in materie de audio, Harman Kardon original bate tot.Cand ai s-o vinzi noului proprietar n-o sa-i placa modificarile si o sa pierzi la bani.Mai bine investesti in echipament original si pune-ti eventual aux in
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
danbolba
Viteza 1
Mesaje: 57
Membru din: Lun Ian 23, 2017 11:56 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Mini Cooper R50 "Lil' Coop"

Mesaj de danbolba »

Boxele originale Mini sunt daca-mi permiteti sa spun, gunoaie ca si cele puse stock pe BMW comparativ cu cele de pe Audi stock care chiar erau pot sa spun ca foarte, foarte ok, iar cele HK au pret consistent, plus de asta nu voiam sa iau boxe vechi fara sa stiu cat volum a fost dat pe el si in ce conditii. Harman Kardon am avut o pereche de casti cam un an de zile la cc 450euro si pot sa spun ca am ascultat si casti mai bune la bani mai putini. :roll:

Am comandat si casetofon KenWood cu SD, plus al doilea strat de folie pentru mocheta si fete de usi din spate. 8-) Maine montez sub bancheta si pe fetele de usi primul strat. Rezultatul final o sa il vedeti/auziti si voi la intrunirile la care o sa iau si eu parte, promit sa nu dezamagesc. :)

Pentru modificari pro masinii fata de stock sigur nu se pierd bani ca nu vorbim de masini de epoca, iar cel mai probabil masina pe viitor va ramane in familie. :)
Long Live the Coopers.
Scrie răspuns