MMD18

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD18

Mesaj de cristi o'RAL »

257WUM scrie:Am primit astazi prin curier tricourile si insignele... nu am cuvinte... nu stiu ce sa fac sa injur sa ma mir sau sa incep sa plang ca au trecut 30 de ani de la comunism dar noi nu vrem sa scapam de el.... este pacat de marca si de statutul nostru social... ARATA GROAZNIC. Este cel mai dragut lucru pe care il pot spune asta asa ca sa nu incep sa injur sa primesc ban... sper ca data viitoare sa nu se mai ocupe acel om de promotionale... nu este vb de suna de bani pe care am platit o pe aceste gunoaie promotionale..

Am dat 35 de lei pe aceste 2 breloace

Un tircou ORIGINAL MINI la Bavarina in buc este 100 de lei si nu este polo si nici materialul asta de CACAT nu il are iar emblema arata de 100 de ori mai bine, nu ca ORDINATURA asta!

Poate data viitoare deshidem ochii si luam si noi ceva interesant.

Ma deranjeaza ca marca in sine este foarte tare si fashion si o asociaza x si y cu ordinaturile astea de promotionale.
salut vlad
eu m-am ocupat de organizarea MMD, si o fac inca din 2010, eu ma ocup in fiecare an fara nici un castig material de tot acest eveniment si de aceste materiale promotionale, pe care le facem ca sa avem o amintire dupa aceasta intalnire (spun la plural pt ca o facem NOI, prietenii care ne adunam an de an la MMD).
nu am avut pana in acest an nici o plangere legata de calitatea lor sau de design, mai mult decat atat inainte de a le comanda sau de a va cere sa le platiti am aratat modelul, culorile si grafica... le puteati refuza. marca tricourilor este una foarte buna in lumea materialelor folosite in productia publicitara (adler) vs pretul produsului (g/mp) ... n-ati platit Tommy sau Lacoste.
cu toate astea, daca esti nemultumit, te rog sa imi trimiti inapoi tricourile, stickerele si insignele pe adresa de pe care ti-am trimis si iti voi returna integral costul, inclusiv curierul.
nu ai platit promotionale MINI ... ci myMINI ... sper ca faci diferenta. cand vrei sa cumperi MINI, mergi la reprezentanta te rog.
mi-a parut rau ca n-am comandat 2 buc si problema ta ma bucura oarecum, avand aceleasi marimi... :)
este ok?
mersi

PS: ii rog pe ceilalti colegi de forum care au participat ani la rand si au folosit aceste tricouri ani de zile sa imi spuna daca au ceva de obiectat, daca considera ca mi-am batut joc in vreun fel de ei cu aceste "gunoaie promotionale"
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: MMD18

Mesaj de Sharpe »

Plătesc eu tricourile ,am mulți clienți la garaj care râvnesc la un tricou mymini days
Este uniforma mea de vara și multe din ele s-au uzat în timp ,dar îmi sunt dragi
.......ghost...
Avatar utilizator
nistor_lestat06
Moderator
Mesaje: 129
Membru din: Lun Mai 16, 2016 11:05 pm
Localitate: Timisoara

Re: MMD18

Mesaj de nistor_lestat06 »

257WUM scrie:Am primit astazi prin curier tricourile si insignele... nu am cuvinte... nu stiu ce sa fac sa injur sa ma mir sau sa incep sa plang ca au trecut 30 de ani de la comunism dar noi nu vrem sa scapam de el.... este pacat de marca si de statutul nostru social... ARATA GROAZNIC. Este cel mai dragut lucru pe care il pot spune asta asa ca sa nu incep sa injur sa primesc ban... sper ca data viitoare sa nu se mai ocupe acel om de promotionale... nu este vb de suna de bani pe care am platit o pe aceste gunoaie promotionale..

Am dat 35 de lei pe aceste 2 breloace

Un tircou ORIGINAL MINI la Bavarina in buc este 100 de lei si nu este polo si nici materialul asta de CACAT nu il are iar emblema arata de 100 de ori mai bine, nu ca ORDINATURA asta!

Poate data viitoare deshidem ochii si luam si noi ceva interesant.

Ma deranjeaza ca marca in sine este foarte tare si fashion si o asociaza x si y cu ordinaturile astea de promotionale.

Eu personal particip doar de cativa ani si sunt fan MINI de mic copil.. nemultumirile si frustrarile vin in diferite forme si marimi in viata, cea mai mare nemultumire a mea e ca in saworma nu se pune mai mult usturoi ca amai alunga din “spiritele rele” :D
Dar referitor la ce ai scris/spus/reprosat/etc. ma amuza efectiv pentru ca eu am investit anul asta triplu ca suma sau poate mai mult si timp, drumuri doar ca sa nu castig nimic material si toata investitia am facut-o cu drag si cel mai mare castig a venit din simpla apreciere din partea oamenilor, privirea lor imbucuratoare ca au primit o medalie, o bucurie de copil.. la anul ma gandesc sa fac ceva mai “grandios” si tot cu acelasi gand si cu aceeiasi stare de spirit pentru ca asta inseaman myMINI!
Mi-am facut tricouri la comanda, doar ca sa nu iau ceva de la te miri ce reprezentanta pe bani cocaina un strimf cu logo MINI ceva ce sa nu-mi placa si oricum nu sunt dupa chestii fashion, ci sa ma simt bine in ele..
Tricourile de la MMD sunt puse frumos pe umerase pt ca sunt amintiri ce nu vreau sa le pierd in timp ce se strica materialul de la uzura si m-ar ajuta “nemultumirea” asta a ta..
Banii vin si se duc, la sfarsit ramanem cu amintirile si omenia daca o avem.. in myMINI sunt oameni dedicati spiritului MINI, nu neaparat etalarea opulentei fashion si etc.
E spiritul MINI ce te tine treaz pana la ora 5, 6 dimineata cu oaMINI faini la o ultima bere rece, probabil de asta n-ai venit si imi pare rau.. pentru tine!
Daca respectivele gunoaie iti incarca garderoba prea fashionista, cu drag licitez pentru ele si te usurez de supararea asta!
TM 66 BNI -> Mini COOPER ‘86 🚙
TM 06 BNI -> Mini ONE ..the special ONE 😎

Pentru nelamuriri/detalii/info:
0753/256.418
Gelu
Viteza 1
Mesaje: 63
Membru din: Dum Ian 31, 2016 11:36 pm
Localitate: Timisoara

Re: MMD18

Mesaj de Gelu »

Si eu sunt nou printre MINIoni, si ma vad dator sa subliniez cateva lucruri:
- particip doar de doi ani, dar parca ne stim de o viata si ne uneste spiritul Mini, nu dorinta de a epata sau de a ne da in stamba cu remarci rautacioase
- reprosul facut mai sus de Vlad nu se justifica in nici un fel (e usor sa arunce cu pietre de pe margine cand el nici macar nu a fost prezent)
- cred ca sunt in asentimentul tuturor de aici cand spun ca daca cineva ii jigneste pe organizatori, ne jigneste pe noi toti.

Hai sa ne concentram mai bine pe discutii constructive pt urmatoarea editie !!!
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: MMD18

Mesaj de dedant68 »

Si eu am probleme cu tricoul ...Am observat in urma uror masuratori urmatoarele:
a) maneca din stanga este mai lunga cu 1,3 mm fata de cea din dreapta;
b) prima litera "I " de la "myMINI.ro" este mai scurta cu 0,2 mmm fata de a doua litera "I";
c) sigla cu "myMINI" nu este perfect centrata in patratul corespunzator spatiului din stanga( centrul siglei nu se afla la intersectia diagonalelor patratului);
d) cusaturile de la baza nu sunt perfect paralele;
e) al doilea nasture are un joc peste limita admisibila;
In schimb, tricoul sotiei este perfect din toate punctele de vedere.
Nasol moment ;)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
SpOOk
Viteza 6
Mesaje: 518
Membru din: Lun Ian 09, 2012 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD18

Mesaj de SpOOk »

Nu m-am prins care e faza cu brelocii de la lux mini :lol:
Eu am sticker pe masina de 3 ani, insigna pe geanta de postas la fel, tricou tot cam la fel si mi se par foarte bune. Logo-ul e foarte fain ca si design, au rezistat la spalari, Soare, Bucuresti, ce-ti mai doresti?
Toti carcotasii frate :roll:
EX MINI Cooper S R53 - 2004
Actual Mazda 3 Skyactive X 2.0 NA | Husqvarna Svartpilen
Avatar utilizator
257WUM
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Dum Apr 10, 2016 8:56 am

Re: MMD18

Mesaj de 257WUM »

Hai ca vad ca ati sarit toti...

Nu am spus ca nu apreciez munca depusa si spiritul unitar al acestui forum!

Mi am exprimat punctul de vedere. Atata tot. Nu trebuie ca el sa conteze sau sa va suparati asa tare ca nu m am legat de nimeni.

Apreciez munca depusa de omul care s a ocupat de aceste promotionale.

Inca odata nu m am legat de nimeni nu am zis nimic de nici o persoana. Doar de niste produse. Este o diferenta.

Imi cer scuze daca am suparat pe cineva ca de deranjat e clara situatia...

Nu am avut aceasta intentie

Imi cer scuze fata de omul care s a ocupat de aceste promotionale deoarece inteleg ca el se simte cumva atatcat. NU NU ATAC PE NIMENI. M am legat de produse nu de oameni. Am interactionat cu cativa de pe forum si sunt oameni de nota 10.

Repet! Mi am exprimat parerea mea personala, nu trebuie ca ea sa conteze atat de mult incat sa va suparati pe treaba asta.

O zi buna va doresc.
MC R56 --> WUM

Stance in progress
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD18

Mesaj de cristi o'RAL »

257WUM scrie:Hai ca vad ca ati sarit toti...
Nu am spus ca nu apreciez munca depusa si spiritul unitar al acestui forum!
Mi am exprimat punctul de vedere. Atata tot. Nu trebuie ca el sa conteze sau sa va suparati asa tare ca nu m am legat de nimeni.
Apreciez munca depusa de omul care s a ocupat de aceste promotionale.
Inca odata nu m am legat de nimeni nu am zis nimic de nici o persoana. Doar de niste produse. Este o diferenta.
Imi cer scuze daca am suparat pe cineva ca de deranjat e clara situatia...
Nu am avut aceasta intentie
Imi cer scuze fata de omul care s a ocupat de aceste promotionale deoarece inteleg ca el se simte cumva atatcat. NU NU ATAC PE NIMENI. M am legat de produse nu de oameni. Am interactionat cu cativa de pe forum si sunt oameni de nota 10.
Repet! Mi am exprimat parerea mea personala, nu trebuie ca ea sa conteze atat de mult incat sa va suparati pe treaba asta.
O zi buna va doresc.
"sper ca data viitoare sa nu se mai ocupe acel om de promotionale... nu este vb de suna de bani pe care am platit o pe aceste gunoaie promotionale.. "
nu te-ai legat direct de o persoana, indirect insa ai facut-o suficient.
eu insist sa imi trimiti tot pachetul inapoi, cel cu "gunoaiele promotionale", exact in starea in care l-ai primit, si iti voi restitui toti banii + curierul, fara nici o discutie.
mersi!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MMD18

Mesaj de cristi o'RAL »

de la colegii de forum care au participat la MMD si au folosit tricouri/stickere/insigne/etc vreau sa aflu doar daca au fost multumiti in timp de calitatea acestora, nu ma intereseaza parerea voastra despre vlad doar pt ca el a fost nemultumit, apreciez si raspunsurile ironice :) ... dar nu e cazul, nu asta urmaresc, nu asta ma intereseaza in acest moment.
daca mai sunt altii nemultumiti, poate e cazul sa schimbam ceva, si sa crestem costurile, dar daca un singur om e nemultumit, in 9 editii, inseamna ca el are o problema... fara suparare vlad! ;)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: MMD18

Mesaj de Sharpe »

Asta e inca bun 2012 și l-am purtat în fiecare vara
Fişiere ataşate
IMG_20180726_1741356.jpg
IMG_20180726_1738054.jpg
.......ghost...
Scrie răspuns