Cooper R50. Nume de cod VRC

Cristache
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Mar Apr 25, 2017 4:52 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cooper R50. Nume de cod VRC

Mesaj de Cristache »

Mai mult de jumatate de an a trecut si am trecut la cutia de Cooper S in 6 viteze, cea de facelift cod BKE. Aveam pilotul automat nefunctional de aceea a trebuit sa apelez la dl. Adrian din nou intrucat nu se potriveau gear ratio vechi cu cele din cutia "noua". Cu greu a dovedit-o pentru ca pe softul meu nu putea citi niste valori pentru gear determination value si a trebuit sa caute in stringuri. 2-3 incercari si s-a rezolvat. O operatiune pentru care dl. Adrian merita toata stima pentru ca actiunea asta a avut loc duminica de florii si i-a consumat ceva timp si pentru asta ii multumesc enorm :D .

Revenind la masina pentru moment pare sa nu mai aibe nevoie de nimic, doar benzina.
dcmilitaru
Viteza 1
Mesaje: 79
Membru din: Mar Mar 20, 2018 11:43 pm

Re: Cooper R50. Nume de cod VRC

Mesaj de dcmilitaru »

Și eu am pus o cutie cu 6 trepte, din păcate bkd. Impresia mea este ca a cam "lesinat" puțin fa a de cea cu 5 trepte ... Ție cum ți se pare?
Stiu ca exista diferențe între bkd și bke.
Cristache
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Mar Apr 25, 2017 4:52 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cooper R50. Nume de cod VRC

Mesaj de Cristache »

Mi se pare o diferenta destul de mica insa este. Posibil sa fie si faptul ca am pastrat volanta dubla fata de una simpla si de la greutatea cutiei care pare mult mai robusta decat cea veche.
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: Cooper R50. Nume de cod VRC

Mesaj de Danyutz »

La Mini si daca pun cainele in spate se simte diferenta de greutate :lol:
Imagine
Cristache
Membru nou
Mesaje: 46
Membru din: Mar Apr 25, 2017 4:52 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cooper R50. Nume de cod VRC

Mesaj de Cristache »

Am vandut masinuta si am deschis alt thread la R53. Se poate inchide. Mersi.
Încuiat