Injectoare JCW sau Bosch

Sportmeme
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Lun Feb 07, 2022 11:57 am

Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de Sportmeme »

Buna baieti,

Sint posesorul unu R53 S din 2003 pe care as vrea sal modific la nivel JCW.
As vrea sa stiu daca injectoarele Bosch dau acelasi randament ca si cele originale JCW. Digerenta de preț e enorma si daca ar avea acelasi randament, as pune de Bosch.

Multumesc anticipat
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de Sharpe »

Only JCW injector
.......ghost...
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de adrian »

Bosch 380cc , cod 0280156063 , plug and play, mai bune decat cele de JCW, pulverizare pe 4 gauri in loc de doua,nu incape dubiu.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Sportmeme
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Lun Feb 07, 2022 11:57 am

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de Sportmeme »

Exact de asta ma gindeam la ele, 4 gauri de pulverizare.
La injectoarele de JCW parca le-a facut un chinez pitic cu burghiul.

Mulțumesc.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de adrian »

Sportmeme scrie: Sâm Feb 12, 2022 5:44 pm Exact de asta ma gindeam la ele, 4 gauri de pulverizare.
La injectoarele de JCW parca le-a facut un chinez pitic cu burghiul.

Mulțumesc.
Mai mult de 40 de Mini merg acum in SUA cu aceste injectoare si toate merg fara probleme, tunate de mine.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Sportmeme
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Lun Feb 07, 2022 11:57 am

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de Sportmeme »

Eu am de ceva vreme Kit de JCW pe a mea, cu Soft de GP pe computer de FL cu injectoare JCW, din care unul e cam obosit, au 150.000Km pe masina. Sa schimb doar unul nu se merita, poate in scurt timp sa mai vina si altul la rind, deci toate patru afara si noi inauntru. JCW costa 600€, Bosch 110€. La asa o diferenta de pret se merita sa incerc cu Bosch, asadar le-am comandat deja. Restul vedem dupa ce le montez.
Sportmeme
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Lun Feb 07, 2022 11:57 am

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de Sportmeme »

In sfirsit am reusit sa montez injectoarele de la Bosch.
Pot spune ca sint mai bune decit cele originale de JCW, de la Siemens. Se observa diferenta cel mai bine pina in 3000 de ture. Puşcatul in toba nu mai e asa de strident, dar asta nu ma deranjeaza atita timp cit masina merge mai bine decit cu cele vechi.

Multumesc pentru sfaturile bune in privinta injectoarelor👏👏👍
Christian
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 06, 2022 4:50 pm

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de Christian »

Buna ziua. Injectoarele BOSCH 0280156063, au nevoie de adaptor pentru Cooper S non JCW? Am vazut ca in UK se vand injectoare si adaptor pt R53. Multumesc!

LE. Am vazut ca Orranje UK vinde injectoare Bosch care au codul 0280158315, iar aceestea au nevoie de adaptor.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de adrian »

Christian scrie: Sâm Mar 04, 2023 4:49 pm Buna ziua. Injectoarele BOSCH 0280156063, au nevoie de adaptor pentru Cooper S non JCW? Am vazut ca in UK se vand injectoare si adaptor pt R53. Multumesc!

LE. Am vazut ca Orranje UK vinde injectoare Bosch care au codul 0280158315, iar aceestea au nevoie de adaptor.
Injectoarele Bosch 0280156063 sunt plug and play, nu au nevoie de adaptoare.Atentie cu injectoarele de la Orange, am mari dubii cu ele.Daca un injector plug and play 0280156063 costa in jur de 31Euro in Romania, nu vad de ce sa comand de la Orange injectoare care costa 43Euro bucata plus pret adaptoare plus pret transport din UK.
0280156063 sunt cele care echipeaza motoarele BAM depe Audi TT de 225hp.Marfa garantata.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Christian
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 06, 2022 4:50 pm

Re: Injectoare JCW sau Bosch

Mesaj de Christian »

Multumesc. Am gasit la oferta cu 161 de lei la un magazin de piese cunoscut din RO.
Scrie răspuns