Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Scrie răspuns
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de darksun »

E sooper. Ce haios arata fara roti. AM zis ca ti-au furat rotile si l-au lasat pe sticle de lapte! :lol: :lol: :lol: :lol:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Asa mai merge. :D S-au bucurat si ochii mei. :P
Imagine
remus_vl
Membru nou
Mesaje: 24
Membru din: Mar Sep 01, 2009 8:28 am
Localitate: Rm. Valcea

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de remus_vl »

Daca vrei trimite-mi un mesaj privat si spune-mi pretul (doar curiozitate). Oricum am fost super indragostit de masina aia, dar am luat alta cu mai multe dotari , dar care mai ma supara din cand in cand :P . Poate o sa vin si eu la vre-o intalnire MINI si o sa o revad, eventual conduc, atunci nu am apucat.
Avatar utilizator
VL06MMM
Membru nou
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Aug 22, 2009 4:58 pm
Localitate: rm valcea
Contact:

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de VL06MMM »

kitul de ambreaj te costa(pret reprezentanta BMW-Germania) cam 300 euro
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Sunt si alti importatori de la care iti poti achizitiona un kit de ambreiaj. ;)Personal am dat 850ron. :lol:
Imagine
BIANCA
Membru nou
Mesaje: 41
Membru din: Lun Sep 14, 2009 11:18 am

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de BIANCA »

Remus,
nu conteaza pretul, cand ne vedem iti zic.
Vis-a-vis de stare am inspectat-o 1 ora si am testat-o peste tot, (fiind multumit nu am negociat, ), dovada ca am luat ITP-ul imediat, ce mi-a scapat insa este ambreiajul care cred eu ca patineaza, nu sunt 100% sigur, dar la accelerari puternice pentru cateva secunde urca in ture si nu prinde viteza - semn pentru mine de patinare, in acelasi timp cand am testat-o a plecat cu frana de mana trasa taras, si acum face la fel, dar totusi daca schimb brusc si accelerez puternic se duce in 4000-5000 fara sa prinda viteza.

Si eu am ceva probleme dupa cum ai vazut.. kitul de ambreiaj, sper sa nu fie si cazul de volanta, mai are un scartait ingrozitor cand actionezi geamul de pe dreapta, cred ca a intrat o pietricica ceva, infundata stropitoare pe spate si un tampon la toba rupt, in rest se tine f.f.f. bine.

Am cumparat-o pentru sotie (scuze, eu sunt sotul, Razvan e numele meu, sotia nu se ocupa de postat.... desi eu am trecut-o pe ea pt. ca este a ei), stiam de mini, ei ii placea si mie nu iti mai spun, am un Rover 75 stiu cate ceva despre masinile de gen, imi dorem un S dar mi s-a parut prea puternica pentru ea - sper sa nu citeasca Bianca..

Masina are acum 50.000 de km sper eu ca originali, adica in Romania este din 2005, fosta, era o domnisoara care a dat pe ea atunci 13.000 eur - am factura din Germania si care nu a mers cu ea decat 15.000 KM si inclin sa o cred....
Acum stii cum e... nu pot baga mana in foc, dar masina arata de 50.000 km dar de 8 ani.

multumesc,
Pe cand o iesire ?
Ultima oară modificat Mar Oct 06, 2009 11:38 pm de către BIANCA, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Salut Razvan :D Ma bucur ca ai luat taurul de coarne. :lol: Din ce spui tu ambreiajul este pe duca. :( Stropitoarea este o problema generala. :) Legat de intalniri urmariti thread-ul dedicat.O seara buna la amandoi.
Imagine
remus_vl
Membru nou
Mesaje: 24
Membru din: Mar Sep 01, 2009 8:28 am
Localitate: Rm. Valcea

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de remus_vl »

Cand o sa ne intalnim o sa iti povestesc mai multe si despre pret si despre masina. Eram curios de pret deoarece am gasit anuntul pe doua situri cu preturi foarte diferite. :) Problema cu stropitoarea spate am rezolvat-o si eu, u ai rupt tamponul si eu o am ruginita :)).
BIANCA
Membru nou
Mesaje: 41
Membru din: Lun Sep 14, 2009 11:18 am

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de BIANCA »

sa va arat si cine mai merge in fiecare zi cu ea.... :D
alfy si rosky_08.06. 012.jpg
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Mini Cooper - rosu cu alb 2001

Mesaj de tudor »

BIANCA scrie:sa va arat si cine mai merge in fiecare zi cu ea.... :D
alfy si rosky_08.06. 012.jpg
:lol: !!
Scrie răspuns