I want MINI and I want IT bad ! :)

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Balazs
Viteza 1
Mesaje: 72
Membru din: Dum Feb 22, 2015 4:14 pm
Localitate: Baia Mare

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de Balazs »

[quote="gabip"]M-am mai gandit, nu cred ca poti afla kilometrii reali. Am vazut si anunturi halucinante, din 2002 cu 120.000 km sau 2004 cu 87.000 km. Vorba aia, si daca o miscai in garaj inainte si inapoi o data pe saptamna, si tot faceai mai multi kilometri. :lol: Ideea e ca multi accepta fara rezerve orice fel de test, chiar si in conditii dubioase de pret/kilometri. Am vazut si anunturi cu numere rosii, proaspat aduse in tara si clar pentru revanzare, deci e o incredere in teste pe care nu mi-o explic :D

PS: @cristi o'RAL: Daca mai gasesc masini din astea cu semne de intrebare la uzura, o sa vin sa-mi faci un private tour


Mai sunt persoane care detin mai multe masini astfel nu sunt tare rulate. Stiu in Baia Mare masini tari cu putine km. De ex Subaru wrx modificat in SUA , masina prezentata la Sema show din 2008 si numai 4500km la 17000 eur, omul mai are si un sl65 amg din 2006 la 25000 km la 52000 eur, anul trecut a vandut un galardo din2005 cu 6000km la 50000 eur. Un alt exemplu ar fi si sotia mea care face 1500-2000km pe an.
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de gabip »

@Balazs: Corect, dar aici vorbim de masini aduse de afara pentru profit, in prima faza. Interesul fiind banii, sunt sanse mari sa nu fi adus masini cu kilometri putini reali, fiindca ar fi fost profitul mai mic. Mai curand au umblat la kilometri sau au luat masini putin avariate. Sunt rare cazurile in care s-a dus lumea personal sa-si ia masina si sa aiba certitudinea nemteasca pt kilometri si alte alea.

Astazi am vizionat 3 masini, toate s-au nimerit sa fie deja la al doilea proprietar in Romania, si au masina de un an. Fiecare cu bubele de rigoare, cautarea continua :D

@Sharpe: Da, la R56. Intrebarea e daca la R50 exista aceste informatii. Si ca tot veni vorbi de chei, azi am vazut un Cooper cu cheie-briceag de Volkswagen :!:
"- Si alea originale ?
- Nu stiu, n-am primit, nu m-a interesat."
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de cristi o'RAL »

ca sa functioneze trebuie sa aiba chipul in ea, indiferent cum arata. probabil ca in acelasi chip se memoreaza si km (daca se memoreaza), deci e mai putin importanta forma.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2180
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de Sharpe »

@Sharpe: Da, la R56. Intrebarea e daca la R50 exista aceste informatii. Si ca tot veni vorbi de chei, azi am vazut un Cooper cu cheie-briceag de Volkswagen :!:
"- Si alea originale ?
- Nu stiu, n-am primit, nu m-a interesat."[/quote]
ce raspuns....... :lol: :lol: ... genial
Da, si la R50 treaba cu cheia e la fel
.......ghost...
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de gabip »

@cristi o'RAL: Ai dreptate, socul insa a fost prea mare :lol:

@Sharpe: putem sa verificam si noi cheia la One-ul ala negru ?
Imagine
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de gabip »

Deci, s-a hotarat cineva sa(-mi) vanda un Mini ? :D Piata e intr-un mare fel, in stilul asta cred ca ma prinde anul nou fara MINI :cry:
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de cristi o'RAL »

in germania sunt cacalau :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de gabip »

:lol: Batman, Batman...

Chiar mai devreme am intrat pe mobile.de, ca ma enervasem :)) La cat am batut Bucurestiul cu vizionatul de masini, poate iti rapesc intr-o zi 15 minute sa-mi povestesti despre experienta Germania si cu ocazia asta vad si masina :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de cristi o'RAL »

poate... :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: I want MINI and I want IT bad ! :)

Mesaj de gabip »

Intrebare pentru cei care au ASC pe masina sau au avut ocazia sa vada cum e cu/fara. Merita sa-l consider "deal breaker", adica sa caut doar masini care au ASC ?
Multam.
Imagine
Scrie răspuns