Stie cineva un service bun?

Anca
Membru nou
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 10, 2009 10:03 am

Stie cineva un service bun?

Mesaj de Anca »

Buna,

Este prima data cand intru pe acest site, asta datorita unui baiat cu care m-am intalnit intamplator prin parcare pe la Mc si care m-a instiintat de existenta lui.

Eu am un Mini Cooper Cabrio si as fi vrut sa va intreb daca voi ati avut probleme cu Mini-urile voastre, deoarece eu de aproape 5 ani de cand il am i-am schimbat o gramada de piese incepand de la chit de ambreaj, termostat, cutie de viteza, rola intinzatoare si multe altele, insa cea mai grava problema este ca ramane frecvent fara antigel. La 2-3 zile am observat ca este gol rezervorul desi l-am dus la Bavaria de vreo 4 ori pt aceasta problema si mi s-a spus ca masina este foarte buna, n-are nimic, iar mie imi fierbe apa la motor (la propriu, mi-a fiert pana a sarit capacul de la recipientul de apa).

Stiti cumva vreun service bun unde as putea sa o duc. Nu de alta dar mi-e ca pana gasesc eu se duce naiba motorul :lol:

Multumesc. Chiar astept cu interes raspunsul vostru... daca aveti vreunul.

PS: pana una alta nu va sugerez service-ul Bavaria de pe centura Bucurestiului

Anca

Ti-am mutat thread-ul la sectiunea dorita.Asteptam cu interes sa-ti prezinti masina.Nu uita de pozeeeeee. :D Vali
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Stie cineva un service bun?

Mesaj de tudor »

Salut Anca si BINE AI VENIT in familie!

Prima cu un Cabrio ;) !

Te vom ruga sa scri despre problemele tehnice la sectiunea cuvenita.

Referitor la problemele tale: este bine stiut ca MINI-urile nu sunt cele mai fiabile masini construite vre-odata, insa tu se pare ca ai avut ghinion cu atat de multe probleme. Poate nu ar strica sa ne dai si un numar de km parcursi.

In legatura cu apa care fierbe, cred ca poti fi mai multe cauze. In orice caz, trebuie rezolvata urgent ca sa nu se distruga garniturile. Eu am fost de trei ori in service cu aceasta problema si in continuare persista atunci cand sunt in trafic aglomerat gen stop & go. Mi-au schimbat termostatul, apoi nu stiu ce surubele si tot nu s-a rezolvat.

Cat despre service-uri, uite-te la seciuntea "experiente la service" si iti poti face acolo o imagine despre acestea :D

P.S. Vrem poze cu MINI-ul tau :mrgreen:
Avatar utilizator
luk
Viteza 6
Mesaje: 746
Membru din: Vin Iun 19, 2009 5:20 pm
Localitate: CT
Contact:

Re: Stie cineva un service bun?

Mesaj de luk »

Bine ai venit, Anca. :)

Ma pregateam sa scriu ca Tudor a avut o experienta asemanatoare cu a ta, dar vad ca mi-a luat-o inainte .

http://mymini.ro/viewtopic.php?f=12&t=20&start=0 - aici a scris despre asta

http://mymini.ro/viewtopic.php?f=12&t=21&start=0 - aici despre experiente la service.

sper sa se rezolve problema pe care o ai, si...vrem poze :D
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Stie cineva un service bun?

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Pentru ati recomanda un service ar fi bine sa ne spui locatia ta Anca.Problema cu antigelul am avut-o si eu. :D S-a rezolvat simplu...Alt vas de expansiune. ;)Ce tip de cutie de viteza ai?


P.S. Nu vreau sa fiu rautacios,dar cum de ai schimbat atatea la ea(masina)?Fiabilitatea masinii depinde si de modul de exploatare. ;)
Imagine
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Stie cineva un service bun?

Mesaj de Stef_CT »

Problema asta inca nu am avut-o...oricum...eu preuspun ca e de la garnitura de chiuloasa...cel putin eu asha shtiu ca se intampla
CT-24-MYN
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Stie cineva un service bun?

Mesaj de cristi o'RAL »

Vali Iovi scrie:Pentru ati recomanda un service ar fi bine sa ne spui locatia ta Anca.Problema cu antigelul am avut-o si eu. :D S-a rezolvat simplu...Alt vas de expansiune. ;)Ce tip de cutie de viteza ai?


P.S. Nu vreau sa fiu rautacios,dar cum de ai schimbat atatea la ea(masina)?Fiabilitatea masinii depinde si de modul de exploatare. ;)
ar trebui sa il intrebam asta si pe darksun.
apropo... am auzit ca fiesta sunt mult mai fiabile :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Stie cineva un service bun?

Mesaj de darksun »

cristi_tci scrie:
Vali Iovi scrie:Pentru ati recomanda un service ar fi bine sa ne spui locatia ta Anca.Problema cu antigelul am avut-o si eu. :D S-a rezolvat simplu...Alt vas de expansiune. ;)Ce tip de cutie de viteza ai?


P.S. Nu vreau sa fiu rautacios,dar cum de ai schimbat atatea la ea(masina)?Fiabilitatea masinii depinde si de modul de exploatare. ;)
ar trebui sa il intrebam asta si pe darksun.
apropo... am auzit ca fiesta sunt mult mai fiabile :D
Haha Cristi! Buna asta! :mrgreen:

Anca atat iti zic, pot sa fie o gramada de cauze de se supra incinge masina. De la garnitura de chiuloasa arsa pana la termostat electroventilator stricat. NU MAI MERGE CU MASINA cu apa fiarta ca poti sa-ti iei adio de ma motor direct. Se produc detonatii in cilindru di se duce totul de rapa. Cand zic totul zic TOT motorul. Masina o misti doar tractata. In ce zona a tarii stai ca sa stim unde te trimitem.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Scrie răspuns