Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

colindetailing
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 26, 2011 12:57 pm

Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de colindetailing »

Pentru iubitorii de MINI, furnizam acum seturi de retus vopsea pe baza de comanda aproape orice cod de Mini

Pret pentru set retus cu pensula: 89 lei (daca nu stiti codul de vopsea il pot decoda eu)
Imagine
Pret pentru set de retus spray: 109 lei. (daca nu stiti codul de vopsea il pot decoda eu)
Imagine

Se aduc doar pe baza de comanda in 3-5 zile lucratoare.

Se poate plati cu cardul.
Imagine

Nota bene:

1. Kiturile vin pe mini original insa exista posibilitatea ca unele culori sa vina in ambalaj BMW.
2. Functie de sarbatori/weekend/distanta(vin din UK) s.a.m.d se poate intarzia 1-2 zile cu livrarea fata de termenul prezentat mai sus.
3. Fiind produse OE, nu se accepta retururi decat daca produsele nu corespund tehnic.
4. Produsele vor corespunde 100% cu culoarea precizata de Dvs, iar daca decodam seria de sasiu se garanteaza compatibilitate 100%

Date de contact:

Catalin: 0723.069.242(Orange) & 0737.242.746(Vodafone)
mail: colin at colindetailing.ro
ym: colindetailing

L-V:10-18.00
adrian.1389
Membru nou
Mesaje: 20
Membru din: Mar Feb 01, 2011 10:33 pm

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de adrian.1389 »

Salut, cam la ce poate fi folosit acest set? zgarieturi superficiale, urme de la pietre sarite ?
colindetailing
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 26, 2011 12:57 pm

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de colindetailing »

Salutare. Setul se folosește la orice tip de zgârieturi care au trecut de stratul de vopsea.

Inclusiv ciupituri de pietre.

Conține vopsea originala produsa de grupul BMW pentru Mini

Vă multumim
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de cristi o'RAL »

masina are in mod normal un lac peste vopsea. acest kit contine vopsea si lac? ... sau care e procedura prin care se "retuseaza" vopseaua sarita?
o sa incerc sa revin cu niste poze cu "bubele" mele, sa va rog sa imi spuneti daca credeti ca se pot rezolva.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de adrian »

Eu am chitul de 2 ani.Contine 2 flacoane unul cu vopsea si unul cu lac.Rezultatul depinde foarte mult de abilitatile celui care-l foloseste.Problema este ca ciupiturile de pe caroserie poti sa le decapezi dar nu poti sa matuiesti,deci priza vopselei noi peste cea veche este discutabila.Este buna pentru ca primesti o cantitate mica exact la culoarea masinii la un pret rezonabil,reutilizabila atunci cand ai nevoie.La retusarea ciupiturilor cel mai bine ar fi sa apelezi la o domnisoara manichiurista,am vazut ca picteaza tot felul de miniaturi pe unghii ,au mana sigura.Nu recomand lucrarea celor care frecventeaza localuri gen Terasa florilor,Ciresica,Cateaua lesinata,Colonade,Safari etc.,s-ar putea ca rezultatul sa arate ca un ten de adolescent plin de pustule. :lol:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
colindetailing
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 26, 2011 12:57 pm

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de colindetailing »

@cristi o'RA - vopseaua contine si lac daca este metalizata, daca este UNI, atunci lacul este amestecat cu vopseaua in acelasi tub. Recomand pentru gaurile mai mici de la pietricele sa folosesti o scobitoare, la masina mea asa a functionat cel mai bine.

@adrian - confirm, tine foarte mult de rabdarea si indemanarea fiecaruia, insa daca degresezi suprafata de lucru nu este nevoie sa o matuiesti (nu cred ca ai vrut sa zici decapezi) inainte, am astfel de ciupituri retusate de mai bine de 4 ani si inca sunt la locul lor dupa atatea spalari/intemperii.

Un mic pont pentru cei interesati: Aplicati vopsea doar pe fundul zgarieturii si lac suficient cat sa depaseasca putin lacul masinii. Acesta are tendinta sa se absoarba astfel incat pica apoi fix la nivelul actual al vopselei Dvs.

Am facut un mic experiment acum vreo 6 luni si am dat direct cu vopsea peste o zgarietura, a iesit la fel insa cu o procedura mai simpla, insa nu am cum sa ma pronunt dupa 6 luni in privinta durabilitatii lucrarii.

Spor la retusat bijuteriile!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de cristi o'RAL »

la mine nu e problema cu finetea, am ciobituri cat unghia, si sunt arhitect adrian, stii asta :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
colindetailing
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 26, 2011 12:57 pm

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de colindetailing »

@cristi o'RAL doriti sa plasati o comanda?
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de adrian »

cristi o'RAL scrie: am ciobituri cat unghia, si sunt arhitect adrian, stii asta :P
Ce-are s...a cu prefectura,vezi ca tot la unghii si manichiura am ajuns. :lol: :lol: :lol: :lol:
mini_cooper_nails_by_jawsofkita_lovehim-d46v4af.jpg
mini_cooper_nails_by_jawsofkita_lovehim-d46v4af.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand seturi de retus si seturi de retus spray Mini OE

Mesaj de cristi o'RAL »

colindetailing scrie:@cristi o'RAL doriti sa plasati o comanda?
nu inca, astept sezonul cald pentru operatiunea asta
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns