Suspensie

Calinescu
Membru nou
Mesaje: 16
Membru din: Lun Feb 23, 2015 5:50 pm

Suspensie

Mesaj de Calinescu »

Salut! Am un mini cooper r50 2005 se poate face ceva sa numai fie asa rigid??? Din cate am inteles exista o solutie .. Niste arcuri mai moi sau nu stiu exact..are cineva habar???
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Suspensie

Mesaj de adrian »

Calinescu scrie:Salut! Am un mini cooper r50 2005 se poate face ceva sa numai fie asa rigid??? Din cate am inteles exista o solutie .. Niste arcuri mai moi sau nu stiu exact..are cineva habar???
Nu prea gasesti aici asa ceva,doar sugestii de ceva mai "teapan"
Daca nu gasesti incearca cu ceva pernite pe scaun,gume mai desumflate,talie inalta,15",
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Calinescu
Membru nou
Mesaje: 16
Membru din: Lun Feb 23, 2015 5:50 pm

Re: Suspensie

Mesaj de Calinescu »

Eu asa am inteles de la niste baieti ca cineva si-a schimbat arcurile...dar nu dau de acel cineva sa il intreb face 2 face
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suspensie

Mesaj de io's »

sa schimbe arcurile.. cu ce? tot cu unele de MINI?
duritatea NU e numai din arcuri.
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Suspensie

Mesaj de adrian »

Arcurile sunt calculate impreuna cu amortizoarele, deci schimbarea numai a arcurilor, scurtarea lor sau lungirea???, inseamna automat inlocuirea amortizoarelor cu unele compatibile, restul de interventii la suspensii sunt lucruri facute de "urechisti"tabula rasa, de obicei cu rezultat prost.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns