British Racing Green MINI One D

Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de cristi o'RAL »

DragosSCJ scrie:Multumesc Cristi,o sa incerc cum ai zis.Inainte sa se blocheze de tot,cand il urcam scotea niste zgomote ciudate,nu stiu daca i s-a mai intamplat cuiva.In legatura cu vopsitul,ceream un pret informativ pentru ca am un prieten care se ocupa cu asa ceva,dar 1500 de lei mi se pare destul de mult :-?
1500ron vopsit integral e ridicol de ieftin, inseamna ca ti-o face cu spray-ul si probabil nu iti izoleaza nici macar cu scoci ornamentele, dapai sa iti mai demonteze de pe masina TOT...
o vopsitorie integrala ca la carte, cu vopsea si lac adevarat, date in cate straturi trebuie, cu polisharile de rigoare intre straturi, costa undeva la 6000-7000ron, ca sa aveti termen de comparatie, si sa nu aveti pretentii de la vopsitorii cu 1500ron sau mai putin.
doar un plafon ar trebui sa coste de la 300ron (doar vopsit) la 500ron (cu demontat si montat tot ce tine de el... pana la antena de pe plafon) la vopsitori fara factura, altfel se duce spre 1000ron.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
topdan76
Viteza 1
Mesaje: 58
Membru din: Joi Mai 07, 2015 7:58 am

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de topdan76 »

exact 1500 ron doar plafonul , dungile si oglinzile, am dat 4500 ron pe vopsit toata masina
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de cristi o'RAL »

topdan76 scrie:...... iar vopsitul costa in jur de 1500 ron cu totul, eu am vopsit toata masina ......
pai.... te hotarasti?!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
topdan76
Viteza 1
Mesaje: 58
Membru din: Joi Mai 07, 2015 7:58 am

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de topdan76 »

cu totul ma refeream la ce a intrebat omu adica plafon , dungi si oglinzi daia i-am zis omului ca in jur
DragosSCJ
Membru nou
Mesaje: 13
Membru din: Lun Mar 09, 2015 7:48 pm

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de DragosSCJ »

Deci,ce zici Cristi ? :))) Eu am inteles de la inceput ca 1500 ron doar plafonul si oglinzile.Ma rog,tie ti-au vopsit-o integral si ai spus tu informativ 1500 de ron,dar astea sunt preturi de service...
DragosSCJ
Membru nou
Mesaje: 13
Membru din: Lun Mar 09, 2015 7:48 pm

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de DragosSCJ »

Am uitat sa intreb daca stie cineva de unde pot lua si eu un sticker myMINI :)
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2180
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de Sharpe »

si 6000-7000 vopsit integral e ridicol de scump :lol:
.......ghost...
DragosSCJ
Membru nou
Mesaje: 13
Membru din: Lun Mar 09, 2015 7:48 pm

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de DragosSCJ »

Am rezolvat si problema cu geamul.Am desfacut tot,era motorasul blocat.Ideea e ca dupa ce l-am desfacut mergea perfect,nu stiu ce s-a intamplat.I-am uns axul acela si sper sa fie ok,merge acum.Aa,si mi-am vopsit carligul de remorcare roz:))
Fişiere ataşate
IMG_20150628_155023.jpg
IMG_20150628_122951.jpg
IMG_20150629_211824.jpg
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de adrian »

Chestia cu carligul, .............ce sa zic, ar fi si nu prea, mai bine cumpara unul din asta,parca arata putin altfel:
http://www.aliexpress.com/item-img/Car- ... 98801.html
small_hook.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
DragosSCJ
Membru nou
Mesaje: 13
Membru din: Lun Mar 09, 2015 7:48 pm

Re: British Racing Green MINI One D

Mesaj de DragosSCJ »

Ala e frumos ca intra si in grila cum trebuie,la mine nu e asa...
Scrie răspuns