Achizitionare Mini Cooper

Avatar utilizator
bumbumparty
Viteza 2
Mesaje: 127
Membru din: Joi Feb 24, 2011 12:01 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de bumbumparty »

pai sambata sper sa fie ziua cea mare... ma duc sa fac un test drive si daca este totul ok sambata dupa-masa pun poze cu ea si dau primele impresii...!

Multam mult pentru ajutor ... pentru incurajare si sper sa fie alegerea cea buna....!
Nu ai Mini?
Nu existi!
Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de catalinord »

Hai frate 13-14 consumu ... da mergeti numai in limitare ? la mine e ca la io's .. adica 12 ... si asta ca merg mai turat ... dar m-am linistit cam ptr 200 km (oras) ca sa vad daca il pot scade si mi-a scazut la 11, deci e normal sa consume in functie de cum mergi ... dar 14 mi se pare extrem ...
Mai sariti cu pareri mai baieti si fete ca sa isi faca omu o parere mai concreta ....
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
mmneg
Viteza 4
Mesaje: 384
Membru din: Mie Sep 09, 2009 6:49 am

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de mmneg »

depinde de cat de frig e pe afara, cat de lungi dunt drumurile, cat de dese sunt opririle.
n-am mai mers de ceva vreme cu mini-ul dar consumul era pe la 11-12 lejer, mers normal. automatele prin definitie consuma mai mult, din experienta minim 2 litri fata de manuale. deja 14 este foarte aproape de consumul pe care il am la e90 pe care am motor 2.5 benzina si cutie automata (la acelasi stil de mers).

la o adica mi se pare normal. la acelasi regim de mers, efortul pe care un motor il face este proportional cu capacitatea lui. cu alte cuvinte cu motorul mic e nevoie sa tragi de el pe cand un motor mai mare lucreaza mult mai relaxat la acelasi regim de viteza.

vedeti emisiunea topgear cu priusul si m3-ul (parca)
'02 Cooper - for fun BACK TO US :D , replaced by '07 320d touring - for Sasha :D
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de razvan333 »

Nu-i lua in seama pe colegi :lol: , eu am automata din 2002 si consumul in Bucuresti iarna nu sare de 16-20 in functie de talpa si vara intre 13-15 :lol: .Oricum, placerea este maxima.
Daca ai timp citeste aici :D http://www.mymini.ro/myforum/viewtopic.php?f=8&t=625
Asteptam prezentarea masinii dupa ce o cumperi, adica maine :mrgreen:
PS: acum am vazut la stiri ca s-a scumpit benzina :evil:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
bumbumparty
Viteza 2
Mesaje: 127
Membru din: Joi Feb 24, 2011 12:01 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de bumbumparty »

o pun pe gaz? :))) joke :) acum ce o vrea Shefu de sus... eu tocmai mi-am vandut masina...cale de intors nu am...asa ca...20? Gizas :) 20? asta nu poate fi de bine...! :shock: :roll: :cry: oricum am citit destul pe forum si lumea destul de multumita...acum na poate o sa fiu eu primul care critica masinuta asta de care toata lumea vb numai de bine...

Maine pareri si poze :) Adik azi :) :mrgreen:
Nu ai Mini?
Nu existi!
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de razvan333 »

:lol: , te-ai speriat? nu ai de ce...vine primavara si o sa scada pe la 14-15, asa e bine?
Hai du-te ia-o si baga poze :mrgreen:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de io's »

bumbumparty scrie: Maine pareri si poze :) Adik azi :) :mrgreen:
deci ai luat-o? :mrgreen:
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
bumbumparty
Viteza 2
Mesaje: 127
Membru din: Joi Feb 24, 2011 12:01 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de bumbumparty »

In sfarsit s-a concretizat :) destul de multumit...am mers 50 de km si am un consum de 12 in bucuresti cu zapada si destul de aglomerat...4 insi in ea :) eu cu 2 prieteni si proprietarul

Deocamdata am imagini asa chinuite in bucuresti ninge am dat repede si am spalat-o sa-i fac poze sa o vedeti...acum incep mici chestiutze de facut gen:

*Nu mi se mai trag si nu se mai prind ok la loc perdelutele de la trapa....daca stie cineva cum sa le fac apreciez...
*Cred ca trebuie sa echilibrez rotile pentru ca are un ushor tremurat...

Astept pareri :)

semnat

Noul membru mini cu drepturi si obligatii depline :P
Fişiere ataşate
IMG_0198.jpg
IMG_0197.jpg
IMG_0189.jpg
IMG_0188.jpg
IMG_0187.jpg
IMG_0184.jpg
Nu ai Mini?
Nu existi!
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de razvan333 »

:D , bravo, felicitari...eram sigur ca o vei lua, de fapt si tu erai convins, cred ca vroiai doar confirmarea, ai vazut ca se poate?
Primele impresii, la condus?
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare Mini Cooper

Mesaj de cristi o'RAL »

felicitari, s-o stapanesti sanatos! asteptam sa iti deschizi topic de prezentare la sectiunea corespunzatoare, si, apoi, te asteptam la intalniri :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns