Martor bord Airbag.

Avatar utilizator
ARRI 74
Viteza 1
Mesaje: 61
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 5:40 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Martor bord Airbag.

Mesaj de ARRI 74 »

Am becul de la Airbag aprins...(tot timpul). Stie careva sa imi spuna cum rezolv problema...?
P.S Sa astept sa se arda...?
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Martor bord Airbag.

Mesaj de adrian »

Poti mai repede sa-l scoti afara.Acum fara glume,controleaza conectarea cablurilor electrice de la scaune care contin airbag lateral,este defect frecvent la Mini,scote mufele si conecteaza-le la loc,sa-r putea sa ai noroc,sau dupa ce le-ai deconectat curata-le cu putin spray curatire contacte.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
ARRI 74
Viteza 1
Mesaje: 61
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 5:40 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Martor bord Airbag.

Mesaj de ARRI 74 »

Am auzit ca este ceva frecvent dar nu am vrut sa ma bag... o sa caut sa vad care sunt firele...
Avatar utilizator
Kemy
Viteza 6
Mesaje: 616
Membru din: Mie Noi 18, 2009 9:20 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Martor bord Airbag.

Mesaj de Kemy »

Nu prea e asa cum am tot auzit sau am citit pe forum "cablurile sunt scurte sub scaun.." sau cel putin la mine , am fost la Dormag luni si se aprinde de la borna + de la baterie.... acum nu stiu ce sa zic , acum l-au sters daca tot o sa se mai aprinda o sa ii schimb si borna sa vad..eu oricum luni o sa ma mai duc la ei ca trebuie sa schimb un senzor si o sa mai vorbesc... ;)
Audi A6 C7 quattro 2012
MINI Cooper S R53 2003----Sold
BMW 320D e46 2004----Sold
Avatar utilizator
mmneg
Viteza 4
Mesaje: 384
Membru din: Mie Sep 09, 2009 6:49 am

Re: Martor bord Airbag.

Mesaj de mmneg »

Se mai poate ca mufele sa fie slabite. Eroarea trebuie stearsa. Nu se va stinge singura niciodata. Inainte de a sterge eroarea, prinde bine de tot mufele cu soricei de plastic.
'02 Cooper - for fun BACK TO US :D , replaced by '07 320d touring - for Sasha :D
Scrie răspuns